Najważniejsze historie z Phuket z ostatniego tygodnia: rozprawa z obcokrajowcami wykorzystującymi Tajów jako kandydatów na właścicieli firm i nie tylko 

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to okresy od poniedziałku 1 kwietnia do 7 kwietnia 2024 r.

  1. W dniach 2024–12 kwietnia na plaży Patong w gminie Patong odbędzie się festiwal muzyki wodnej Songkran na plaży 14 połączony z walkami wodnymi.

Władze miasta Patong odbędą trzydniowe walki wodne.

2. Zagraniczny pasażer próbował zaatakować taksówkarza w Phuket – WIDEO.

Portugalka została aresztowana po tym, jak na wirusowym nagraniu przyłapano ją, jak trzyma nóż i rzekomo groziła, że ​​napadnie na taksówkarza w hotelu w Rawai.

Podejrzany nie rozmawiał z prasą.

3. Zagraniczny turysta płci męskiej usłyszał zarzuty po tym, jak według doniesień zaatakował taksówkarza w Phuket. Do zdarzenia doszło, gdy taksówkarz zażądał od turysty zaprzestania palenia w pojeździe.

Na nagraniu TUTAJ widać, jak cudzoziemiec siłą wypycha taksówkarza z taksówki w Thalang.

Podejrzany nie rozmawiał także z prasą.

4. Centralne Biuro Śledcze (CIB) przeprowadziło naloty na 17 firm w Phuket w związku z podejrzeniami, że obywatele Tajlandii występują jako nielegalne osoby nominowane w imieniu rosyjskich osób podejrzanych o bycie prawdziwymi właścicielami firm.

Podczas niedawnej operacji policja Regionu 8 przeprowadziła nalot na restaurację w Cherng Talay. Lokal znany jako Restauracja OCTOPUS znalazł się w centrum uwagi ze względu na znaczne przychody – około 80 milionów bahtów.

Nadal trwają ataki na obcokrajowców wykorzystujących Tajów jako nielegalnych kandydatów do prowadzenia firm w Phuket.

5. Policja w Chalong aresztuje niemieckiego mężczyznę, który przekroczył granicę pobytu w Rawai po groźbie siekiery – WIDEO

W wyniku dramatycznego obrotu wydarzeń policja w Chalong zatrzymała obywatela Niemiec, który przekroczył okres ważności wizy o ponad 500 dni. Do zdarzenia doszło w spokojnej dzielnicy Soi Naya w Rawai.

To wszystko na ten tydzień. Bądź bezpieczny!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.