Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: najpotężniejsze trzęsienie ziemi w Hualien od 25 lat na Tajwanie i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 1 kwietnia do niedzieli 7 kwietnia 2024 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

1. Prognoza pogody w Tajlandii: fale upałów pokrywają kraj, temperatury osiągają rekordowe poziomy.
Oczekiwano, że średnia temperatura w kwietniu 2024 r. będzie wyższa niż normalnie, a łączna suma opadów będzie niższa niż zwykle i wyniesie około 30 procent.

2. Trzęsienie ziemi na Tajwanie: dziewięć osób zginęło, ponad 1,000 zostało rannych w wyniku najpotężniejszego trzęsienia ziemi w Hualien od 25 lat.
Tajwańskie media podały, że trzęsienie ziemi o sile 7.3 w skali Richtera było najpotężniejszym trzęsieniem ziemi na Tajwanie od 25 lat, powodując dziewięć ofiar śmiertelnych i ponad 1,011 rannych. Tajlandzkie Biuro ds. Handlu i Gospodarki (Tajpej) nie zgłosiło żadnych ofiar ani obrażeń w Tajlandii.

3. Tajska policja turystyczna zapewnia środki bezpieczeństwa podczas festiwalu Songkran 2024, korzystając z infolinii 1155 i aplikacji „Policja turystyczna i lert u”.
Biuro Tajlandzkiej Policji Turystycznej uruchomiło infolinię pod numerem 1155, połączoną z innymi służbami ratunkowymi, takimi jak 191 i 1669, w celu otrzymywania pilnych zgłoszeń dotyczących festiwalu Songkran przez całą dobę, 24 dni w tygodniu w wielu językach.

4. Masowy nalot nielegalnych imigrantów w Kanchanaburi.
Policjanci Mueang Kanchanaburi przeszukali opuszczony dom i znaleźli grupę ponad 123 osób nielegalnie przekraczających granicę Tajlandii w poszukiwaniu pracy w Tajlandii.

5. Masowe konfiskaty narkotyków w północno-zachodniej Tajlandii: w ciągu jednego dnia przechwycono ponad 13 milionów tabletek metamfetaminy.
Tego samego dnia w Chiang Mai i Chiang Rai funkcjonariusze Pha Mueang przejęli ponad 13 milionów tabletek amfetaminy o szacunkowej wartości 14.6 miliarda bahtów.

To wszystko na ten tydzień, bądźcie bezpieczni!

Artykuł ten pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.