Tajski Departament Meteorologii ostrzega przed falą upałów i letnimi burzami w Górnej Tajlandii

Krajowy-

W dniu 9 kwietnia 2024 r. Tajski Departament Meteorologii (TMD) ogłosił, że w górnej części Tajlandii trwa obecnie fala upałów, która potrwa do 11 kwietnia 2024 r. Masa zimnego powietrza z Chin będzie opadać, pokrywając północno-wschodnią Tajlandię i Morze Południowochińskie – stwierdził TMD.

Tymczasem w górnej części Tajlandii ogólnie panowałaby upalna lub upalna pogoda. Dodatkowo od 9 do 11 kwietnia przez Birmę i górną część północnej Tajlandii będą przechodzić fale wiatru z zachodu.

Taki układ pogodowy spowodowałby letnią burzę w górnych partiach Tajlandii, charakteryzującą się burzami, silnymi podmuchami wiatru i lokalnymi burzami z gradem. W niektórych obszarach mogą wystąpić uderzenia pioruna.

Skutki będą początkowo odczuwalne w regionie północno-wschodnim, a późniejsze skutki odczują inne regiony.

Zalecono mieszkańcom tych obszarów zachowanie ostrożności ze względu na niebezpieczeństwo letnich burz. Obywatele powinni unikać przebywania na świeżym powietrzu, pod dużymi drzewami, w słabych i niesolidnych konstrukcjach Budynki.

Rolnikom również doradzono, aby przygotowali się i podjęli środki ostrożności w celu ochrony swoich produktów rolnych i zwierząt gospodarskich przed potencjalnymi szkodami.

Zanieczyszczenie powietrza PM 2.5: W regionach północnych, północno-wschodnich i centralnych wystąpiła umiarkowana do dużej akumulacja cząstek pyłu i dymu z powodu słabych wiatrów panujących na tych obszarach.

Na szczęście, Ponieważ Songkran rozpoczął się w całej Tajlandii, zimna woda z walk wodnych pomogłaby ochłodzić ludzi w wielu obszarach.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.