Gubernator Phuket odwołuje się do pogłosek w sprawie domniemanej napaści szwajcarskiego emigranta; Potwierdza przejrzystość sądownictwa

PHUKET – W związku z niedawnymi wydarzeniami dotyczącymi głośnej sprawy o napaść z udziałem miejscowego lekarza i szwajcarskiego emigranta, gubernator Phuket, pan Sophon Suwannarat, wydał wyjaśniające oświadczenie. Aktualizacja pojawia się w związku z krążącymi plotkami, jakoby dana osoba próbowała wpłynąć na wynik sprawy za pomocą środków finansowych.

Nasze poprzednie historie:

Urząd imigracyjny w Phuket oświadczył, że oficjalnie cofnął wizę szwajcarskiemu emigrantowi przebywającemu w Phuket w związku z wirusowym incydentem rzekomym kopnięcia.

Teraz aktualizacja:

Gubernator Sophon stanowczo stwierdził: „Oskarżenie o napaść na lekarza jest obecnie rozpatrywane przez sąd. Możemy kategorycznie potwierdzić, że żadna ze stron nie podjęła żadnych prób pomocy w tej sprawie podejrzanemu i szwajcarskiemu emigrantowi Davidowi, ani też nie zaproponowano lekarzowi, wbrew plotkom, pieniędzy w zamian za oddalenie sprawy. Nasi urzędnicy są zaangażowani w swoje obowiązki i będą dbać o przejrzystość całego procesu prawnego. Konsekwentne informacje w tej sprawie będą przekazywane Ministerstwu Spraw Wewnętrznych oraz samemu Anutinowi Charnvirakulowi, Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Wicepremierowi.”

W powiązanej sprawie pan URS BEAT FEHR, znany również jako pan David, zwrócił się do sądu w związku z cofnięciem mu wizy. Urząd Imigracyjny ocenia obecnie jego odwołanie i oczekuje się, że wkrótce zostanie rozpatrzone.

Anutin zobowiązał się osobiście przyjrzeć się tej sprawie i obiecał zawetować każdą taką apelację, jeśli zostanie ona przyjęta, stwierdzając, że jego zdaniem David stanowi zagrożenie dla tajskiego społeczeństwa i że jako Minister Spraw Wewnętrznych ma prawo odrzucić wszelkie apelacje.

Uwagi gubernatora mają na celu zapewnienie społeczeństwa i zainteresowanych stron, że postępowania sądowe są prowadzone uczciwie i bez nadmiernego wpływu. Sprawa wzbudziła duże zainteresowanie, a władzom zależy na utrzymaniu zaufania społecznego do bezstronności systemu prawnego.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tej historii, śledź nasze wiadomości w TPN Media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.