Rząd Tajlandii wzywa do bezpiecznego i pełnego szacunku obchodów Songkran w obliczu obaw związanych z przemocą i molestowaniem

Krajowy-

11 kwietnia 2024 r. Karom Phonphonklang, zastępca rzecznika rządu Tajlandii, wezwał wszystkich obywateli do współpracy w celu bezpiecznej i właściwej zabawy w wodzie podczas obchodów Songkran.

UNESCO zarejestrowało festiwal Songkran z Tajlandii jako niematerialne dziedzictwo kulturowe ludzkości. Następnie rząd Tajlandii przygotował się do Światowego Festiwalu Wody Maha Songkran w 2024 r., który miał być głównym świętem.

Według zastępcy rzecznika rządu Tajlandii Songkran to zabawne święto, często obchodzone z napojami alkoholowymi. Może to jednak prowadzić do przemocy i przestępstw, w tym molestowania seksualnego.

Ankieta przeprowadzona wśród obywateli dotycząca Festiwalu Songkran 2024 wykazała, że ​​57.79% większości miało na twarz puder glinkowy, 32.43% doświadczyło molestowania, a 76.77% osób w wieku poniżej 18 lat miało na twarz puder glinkowy.

Do najczęściej spotykanych zachowań związanych z molestowaniem seksualnym zalicza się dotykanie dłoni, ramion i kontakt fizyczny bez pozwolenia (61.45%). Ponad 92.10% ankietowanych uznało, że molestowanie seksualne stanowi przestępstwo w świetle tajskiego prawa karnego.

Obawy zgłaszane podczas Songkran 2024 obejmowały 85.06% obaw związanych z wypadkami drogowymi, 40.22% obawami dotyczącymi osób nietrzeźwych powodujących kłótnie, a 34.13% obaw związanych z molestowaniem seksualnym.

Rząd Tajlandii podkreślił znaczenie szanowania i doceniania własnego ciała; nikt nie powinien naruszać praw innych osób do swojego ciała. Zastępca rzecznika rządu Tajlandii podkreśliła, że ​​podczas festiwalu Songkran nie należy dopuszczać się przemocy, molestowania ani molestowania seksualnego w jakiejkolwiek formie.

Tymczasem niektóre grupy nawoływały do ​​zaprzestania spożywania alkoholu podczas festiwalu, a nawet twierdziły, że większość turystów, jak stwierdziła w sondażach, wolałaby nie pić alkoholu podczas delektowania się Songkranem.

TPN Media zauważa, że ​​nienaukowa ankieta przeprowadzona na naszych stronach w mediach społecznościowych wykazała niemal dokładnie odwrotną reakcję do ankiet tych grup, przy czym zdecydowana większość naszych czytelników, 83 procent, stwierdziła, że ​​woli pić alkohol podczas uroczystości i festiwali takich jak Songkran.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.