Pakistańczyk aresztowany w Patong za 337 dni przedłużania pobytu

Patong –

Pakistańczyk został aresztowany w Patongu po tym, jak stwierdzono, że przekroczył legalną wizę o 337 dni.

Funkcjonariusze urzędu imigracyjnego w Phuket powiedzieli „Phuket Express”, że na początku tego miesiąca aresztowali podejrzanego, zidentyfikowanego jedynie jako MR. ASHFAQ, 34 lata, obywatel Pakistanu. Został aresztowany w wynajętym pokoju przy Ratcha Uthit 200 Pi Road w Patong.

Został zabrany na komisariat policji w Patong, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące nadmiernego przedłużenia pobytu. Do zatrzymania doszło po tym, jak policja otrzymała informację, że w wynajmowanym pokoju przebywa nielegalny cudzoziemiec. Kiedy Pakistańczyk zobaczył policję, próbował uciec, ale bezskutecznie. Pan ASHFAQ, który mówił wyłącznie po angielsku, nie był w stanie przedstawić funkcjonariuszom swoich dokumentów wizowych.

Urząd imigracyjny w Phuket ustalił później, że podejrzany wjechał do Tajlandii przez międzynarodowe lotnisko Suvarnabhumi w marcu ubiegłego roku 2023 z 60-dniową wizą turystyczną. Jego wiza wygasła w maju ubiegłego roku.

Podobne artykuły:

Rosjanin został aresztowany w Koh Kaew w mieście Phuket po tym, jak stwierdzono, że przekroczył legalną wizę o 351 dni.

Pakistańczyk został aresztowany w Patongu po tym, jak stwierdzono, że przekroczył legalną wizę o 398 dni.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.