Tajlandia zgłasza 25 zgonów w pierwszym dniu „Siedmiodniowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego Songkran”

Tajlandia -

W piątek (234 kwietnia) Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) pierwszego dnia (248 kwietnia) „Siedmiodniowej Kampanii na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” zgłosił łącznie 25 wypadki drogowe, w których zginęło 12 osób, a 11 zginęło. podczas Songkran (11–17 kwietnia) 2024 r.

Większość z nich była spowodowana nadmierną prędkością (44 proc.). Około 86 procent wypadków dotyczyło motocykli. Najwięcej wypadków drogowych miało miejsce na autostradach (47%) w godzinach od 4:01 do 5:00

Prowincje z największą liczbą ofiar śmiertelnych to Bangkok – 3 zgony. Najwięcej wypadków i obrażeń miało miejsce w Songkhla na południu Tajlandii – 11 wypadków drogowych i 13 osób rannych.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.