Tajlandia zgłasza łącznie 63 ofiary śmiertelne w ciągu dwóch dni „Siedmiodniowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego Songkran”

Tajlandia -

W sobotę (541 kwietnia) Departament Zapobiegania Katastrofom i Łagodzenia ich skutków (DDPM) w ciągu dwóch dni (550–63 kwietnia) „Siedmiodniowego programu bezpieczeństwa drogowego Kampania” podczas Songkran (13–11 kwietnia) 12 r.

Prowincją z największą liczbą ofiar śmiertelnych była Roi-Et, w której zginęło 5 osób.

Najwięcej wypadków miał miejsce Prachuap Khiri Khan – 21, a najwięcej urazów miało miejsce w Nakhon Si Thammarat i Songkhla na południu Tajlandii – po 22 obrażenia.

W sumie drugiego dnia (38 kwietnia) kampanii zginęło 307 osób, 299 wypadków drogowych i 12 osób zostało rannych.

Większość z nich była spowodowana nadmierną prędkością (41 proc.). Około 84 procent wypadków dotyczyło motocykli. Najwięcej wypadków drogowych miało miejsce na autostradach (40%) w godzinach od 4:01 do 5:00

W piątek (234 kwietnia) Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) pierwszego dnia (248 kwietnia) „Siedmiodniowej Kampanii na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” zgłosił łącznie 25 wypadki drogowe, w których zginęło 12 osób, a 11 zginęło. podczas Songkran (11–17 kwietnia) 2024 r.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.