Tajlandia zgłasza łącznie 116 zgonów w ciągu trzech dni „Siedmiodniowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego Songkran”

Tajlandia -

W niedzielę (936 kwietnia) Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) zgłosił łącznie 968 wypadków drogowych, w których 116 zostało rannych, a 14 zginęło Kampania” podczas Songkran (11–13 kwietnia) 11 r.

Prowincją o łącznej najwyższej liczbie ofiar śmiertelnych był Bangkok – 8 zgonów.

Łącznie najwięcej wypadków miało miejsce w Nakhon Si Thammarat i Songkhla (39 w każdym), a najwięcej wypadków miało miejsce w Songkhla (45 osób).

W sumie trzeciego dnia (48 kwietnia) kampanii zginęło 392 osób, 411 wypadki drogowe i 13 osób zostało rannych.

Większość z nich była spowodowana nadmierną prędkością (40 proc.). Około 85 procent wypadków dotyczyło motocykli. Najwięcej wypadków drogowych miało miejsce na autostradach (35%) w godzinach od 6:01 do 7:00

W sobotę (541 kwietnia) Departament Zapobiegania Katastrofom i Łagodzenia ich skutków (DDPM) w ciągu dwóch dni (550–63 kwietnia) „Siedmiodniowego programu bezpieczeństwa drogowego Kampania” podczas Songkran (13–11 kwietnia) 12 r.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.