Tajlandia znosi formularze TM6 we wszystkich portach lądowych i wycieczkowych od kwietnia do października

KOMUNIKAT PRASOWY:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło, że od 15 kwietnia do 15 października podróżni wjeżdżający do Tajlandii i wyjeżdżający z niej przez wszystkie osiem punktów kontrolnych na lądzie i w porcie wycieczkowym będą zwolnieni z obowiązku składania formularzy TM6.

Polityka ma na celu zwiększenie wygody, promowanie turystyki i stymulowanie gospodarki narodowej.

Zwolnienie to stanowi część szerszych wysiłków rządu mających na celu pobudzenie turystyki i złagodzenie zatorów w punktach kontroli imigracyjnej, mających na celu poprawę międzynarodowego wizerunku Tajlandii. Dotyczy wszystkich ośmiu lądowych punktów kontrolnych, w tym Aranyaprathet, Mukdahan, Nong Khai i Betong, a także ośmiu punktów kontrolnych w portach wycieczkowych i sportowych, w tym w Pattaya, Phuket i Samui.

Ministerstwo podkreśliło, że wyeliminowanie wymogu formularza TM6 zmniejszy zatory i uprości procedury wjazdu. Oczekuje się, że zachęci to do częstszych podróży i inwestycji w Tajlandii, co ostatecznie przyniesie korzyści gospodarce w dłuższej perspektywie.

Formularz TM6, który cudzoziemcy wypełniają przy wjeździe i wyjeździe z Tajlandii, odegrał kluczową rolę w zapewnieniu im bezpieczeństwa i bezpieczeństwa kraju. Zawiera szczegółowe informacje na temat celu wizyty gościa, takiego jak turystyka lub zatrudnienie, oraz czasu trwania pobytu.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.