W Tajlandii w ciągu pięciu dni „Siedmiodniowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego Songkran” zginęło łącznie 206 osób

Tajlandia -

We wtorek (1,564 kwietnia) Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) zgłosił łącznie 1,593 wypadki drogowe, w których 206 zostało rannych, a 16 zginęło Kampania” podczas Songkran (11–15 kwietnia) 11 r.

Prowincje z największą liczbą ofiar śmiertelnych to Bangkok i Chiang Rai – po 13 zgonów w każdej.

Całkowita najwyższa liczba wypadków miała miejsce w Chiang Rai (61), a największa liczba obrażeń w Nan (60 osób).

W sumie piątego dnia (39 kwietnia) kampanii zginęło 301 osób, 314 wypadków drogowych i 15 osób zostało rannych.

Większość z nich była spowodowana nadmierną prędkością (43 proc.). Około 83 procent wypadków dotyczyło motocykli. Najwięcej wypadków drogowych miało miejsce na autostradach (38%) w godzinach od 4:01 do 5:00

W poniedziałek (1,259 kwietnia) Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) zgłosił łącznie 1,279 wypadków drogowych, w których 162 zostało rannych, a 15 zginęły. Kampania” podczas Songkran (11–14 kwietnia) 11 r.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.