Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: Światowy Festiwal Wody Songkran i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, od zeszłego tygodnia, od poniedziałku 8 kwietnia do niedzieli 14 kwietnia 2024 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Tajlandzki Wydział ds. Zasobów Naturalnych i Zwalczania Przestępstw Środowiskowych funkcjonariusze policji Mueang Samut Sakhon i odpowiednie agencje rozpoczęli kontrolę w tajwańskiej firmie w Mueang Samut Sakhon w związku z rzekomym powiązaniem ze zniknięciem 15,000 XNUMX ton niebezpiecznego kadmu w Tak.

Tajlandzcy eksperci ds. zdrowia i środowiska ostrzegali przed poważnymi zagrożeniami związanymi z narażeniem na kadm, który może potencjalnie prowadzić do raka w wyniku spożycia lub wdychania.

2. Premier Tajlandii Srettha Thavisin i odpowiednie agencje odbyli pilne spotkanie w sprawie lądowania komercyjnego samolotu birmańskiego na lotnisku Mae Sot w Tak.

Według tajskich mediów ogólnokrajowych senatorowie zaproponowali rządowi Tajlandii wyznaczenie oficjalnej jednostki rządowej do zarządzania uchodźcami i zakładania schronisk.

3. Tajski Departament Meteorologii (TMD) ogłosił, że w górnej części Tajlandii trwa obecnie fala upałów, która potrwa do 11 kwietnia 2024 r. Masa zimnego powietrza z Chin opadnie, pokrywając północno-wschodnią Tajlandię i Morze Południowochińskie, podaje TMD.

Taki układ pogodowy spowodowałby letnią burzę w górnych partiach Tajlandii, charakteryzującą się burzami, silnymi podmuchami wiatru i lokalnymi burzami z gradem. W niektórych obszarach mogą wystąpić uderzenia pioruna.

4. W piątek (234 kwietnia) Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) pierwszego dnia (248 kwietnia) „Siedmiodniowej Kampanii na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” zgłosił łącznie 25 wypadki drogowe, w których zginęło 12 osób, a 11 zginęło. podczas Songkran (11–17 kwietnia) 2024 r.

Bądź bezpieczny.

5. Spektakularna parada wypełniła Bangkok żywymi kolorami i wspaniałymi wspomnieniami z Songkran w Tajlandii.

Świętuje uświęcone tradycją „Songkran w Tajlandii, tradycyjne tajskie święto Nowego Roku”, które zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

To wszystko na ten tydzień, bądźcie bezpieczni!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.