Phuket zakończył Songkran tylko jedną ofiarą śmiertelną w ramach „Songkran Siedem dni kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego”

Phuket -

Phuket ogłosił w sumie jedną śmierć, 49 wypadków drogowych i 48 obrażeń w ciągu siedmiu dni (11 kwietniath, 2024 r. do 17 kwietnia 2024 r.) „Kampania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego Songkran 2024”.

Biuro Departamentu Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof w Phuket (DDPM) przekazało Phuket Express w czwartek (18 kwietnia) szczegółowe informacje w ciągu siedmiu dni. W sumie miało miejsce 20 wypadków drogowych, w których 19 osób zostało rannych, w dystrykcie Mueang Phuket, 12 wypadków, w których 12 osób zostało rannych, w dystrykcie Thalang i 17 wypadków, w których 17 osób zostało rannych, w dystrykcie Kathu (dom Patong).

W dystrykcie Mueang Phuket odnotowano jeden zgon. Nietrzeźwy rosyjski kierowca zginął na miejscu, a jego rosyjska pasażerka i jego żona odniosły obrażenia po wypadku motocyklowym w Karon w środę rano (17 kwietniath), co oznaczało pierwszą śmierć uczestników Siedmiodniowej Kampanii na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Songkran.

Spośród 48 obrażeń, które wystąpiły w ciągu siedmiu dni, 28 ofiar pochodziło z Tajlandii, a dwadzieścia było innych narodowości. Większość obrażeń dotyczyła osób w wieku od 20 do 29 lat. W czterdziestu trzech wypadkach uczestniczyli motocykliści. Dwadzieścia sześć rannych nie miało kasków. W jedenastu wypadkach uczestniczyli kierowcy pod wpływem alkoholu.

Tajlandia ogłasza, że ​​w „Songkran siedem dni kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego zginęło łącznie 287 osób”

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.