Tajlandia ogłasza, że ​​w „Songkran siedem dni kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego zginęło łącznie 287 osób”

Tajlandia -

W czwartek (2,044 kwietnia) Departament Zapobiegania Katastrofom i Łagodzenia ich skutków (DDPM) zgłosił łącznie 2,060 wypadki drogowe, w których 287 zostało rannych, a 18 zginęło. 11) 17.

Prowincją z największą liczbą ofiar śmiertelnych było Chiang Rai, w którym zginęło 17 osób.

Łącznie najwięcej wypadków miało miejsce także w Chiang Rai – 82, a najwięcej wypadków w Phrae – 80 osób.

Siódmego dnia (28 kwietnia) kampanii odnotowano łącznie 224 zgonów, 224 wypadki drogowe i 17 osoby ranne.
Większość z nich była spowodowana nadmierną prędkością (45 proc.). Około 81 procent wypadków dotyczyło motocykli. Najwięcej wypadków drogowych miało miejsce na autostradach (42%) w godzinach od 5:01 do 6:00
Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.