Poszukiwany Brytyjczyk aresztowany po tym, jak znaleziono go żebrzącego na wyspie Pha Ngan

ZDJĘCIE: MGR Online

Surat Thani –

Poszukiwany Brytyjczyk rzekomo zamieszany w nielegalne narkotyki na wyspie Samui został aresztowany po tym, jak znaleziono go żebrzącego na wyspie Pha Ngan w Surat Thani.

Komendant okręgu Koh Pha Ngan powiedział Phuket Express, że na początku tego tygodnia policja turystyczna Samui aresztowała podejrzanego, zidentyfikowanego jedynie jako Nicholas, lat 47, obywatel Wielkiej Brytanii, w pobliżu targu na wyspie Pha Ngan.

Do aresztowania doszło po tym, jak policja turystyczna otrzymała od mieszkańców informację, że znaleziono obcokrajowca żebrzącego o pieniądze. Rzekomo wziął pieniądze na zakup nielegalnych narkotyków dla siebie. Funkcjonariusze zastali pana Nicholasa, który był bez koszuli, trzymający kartkę z wiadomością, że potrzebuje pieniędzy na jedzenie.

Funkcjonariusze ustalili, że pan Nicholas jest poszukiwanym podejrzanym, rzekomo handlującym nielegalnymi narkotykami. Nakaz aresztowania został wydany 10 kwietnia przez Sąd Prowincji Samui w Surat Thanith tego miesiąca. Przyznał się policji, że jest podejrzanym objętym listem gończym. Wcześniej uciekł z wyspy Samui na wyspę Pha Ngan.

Został zabrany na komisariat policji w Pha Ngan, gdzie usłyszał dodatkowe zarzuty, inne niż zawarte w nakazie aresztowania, za bycie obcokrajowcem, który nielegalnie przewoził i posiadał narkotyki kategorii 1.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.