Phang Nga świętuje 15. udaną wylęgarnię żółwi skórzastych w sezonie

Phang Nga —

20 kwietnia 2024 r. lokalne media w Phuket poinformowały o poście społecznościowym z Parku Narodowego Khao Lampi-Hat Thai Mueang dotyczącym 15. naturalnej wylęgarni żółwi skórzastych w tym sezonie w Phang Nga.

Park Narodowy Khao Lampi-Hat Thai Mueang i Centrum Operacyjne Morskiego Parku Narodowego Phuket 2 połączyły siły, aby śledzić wykluwanie się żółwi skórzastych po ich odkryciu 19 kwietnia.

Z jaj wykluło się 30 piskląt żółwi skórzastych między 1:59 a 3:20. Kolejne 34 odnaleziono później o świcie i umieszczono w pieczy zastępczej, aby gdy będą gotowe, wypuszczono je do oceanu.


Wieczorem 19 kwietnia łącznie 64 żółwie skórzaste były gotowe do wypuszczenia do oceanu. Stwierdzono, że w wylęgarni naturalnej złożono ogółem 131 jaj, których przeżywalność wyniosła 80%, a wylęgowości 94.12%.

Wylęg trwał w sumie 54 dni i podobno był to ostatni wylęg żółwi skórzastych w sezonie.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.