Phuket dąży do zwiększenia bezpieczeństwa: premier Tajlandii prowadzi kluczowe dyskusje

Phuket, Tajlandia-

Chcąc zwiększyć bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak i turystów, premier Tajlandii Srettha Thavisin zwołała niedawno rozmowy z urzędnikami, konsulami i konsulami honorowymi Phuket. Jako jeden z najbardziej poszukiwanych przez turystów rajów na świecie, Phuket zdaje sobie sprawę z potrzeby priorytetowego traktowania bezpieczeństwa i utrzymywania bezpiecznego środowiska.

Najważniejsze cechy:

1. Ochrona życia i mienia: Premier Srettha podkreślił znaczenie ochrony życia i mienia na wyspie. Zobowiązanie to rozciąga się zarówno na obywateli Tajlandii, jak i obcokrajowców oraz turystów.

2. „Model Phuket”: Aby usprawnić turystykę i egzekwować rygorystyczne prawo i porządek, władze opracowują kompleksowy „Model Phuket”. To wieloaspektowe podejście obejmuje kilka środków bezpieczeństwa:
– Zapobieganie wypadkom: wysiłki skupią się na minimalizowaniu wypadków drogowych i morskich.
– Ochrona przeciwpożarowa: Protokoły zostaną wzmocnione, aby zapewnić bezpieczeństwo przeciwpożarowe.
– Licencjonowanie działalności gospodarczej: Wszystkie firmy działające w Phuket muszą przestrzegać przepisów licencyjnych.
– Prawa jazdy: Zagraniczni pasażerowie i kierowcy będą zobowiązani do posiadania ważnych praw jazdy. Dotyczy to także agencji wynajmu, które w ciągu ostatnich kilku dni były pod ścisłą kontrolą – zauważa The Phuket Express – i grozi im bardzo wysokie kary, jeśli pozwolą cudzoziemcom wynajmować pojazdy bez odpowiednich licencji. Urzędnicy dodali, że turyści zostaną również ukarani grzywnami, a nawet karą więzienia za prowadzenie pojazdu bez prawa jazdy.

3. Bangla w Patongu: Uznając, że Bangla w Patongu przyciąga znaczną liczbę zagranicznych turystów, władze zobowiązały się do wyeliminowania nielegalnej działalności narkotykowej i przemocy. Planowana jest pilna modernizacja budki policyjnej w Bangla i stacji Patong. Nastąpiło to po szeregu głośnych incydentów przestępczych na tym obszarze, w których uczestniczyli zarówno Tajowie, jak i obcokrajowcy.

4. Ciągły rozwój Phuket: Wizyta premiera Sretthy w Phuket była wcześniej jego pierwszą oficjalną podróżą po objęciu urzędu. Doceniając postęp wyspy, podkreślił potrzebę ciągłego doskonalenia. Oprócz osiągania zysków priorytetem pozostaje utrzymanie stabilności kraju.

Urok Phuket leży nie tylko w jego naturalnym pięknie, ale także w jego zaangażowaniu w bezpieczeństwo i dobre samopoczucie, powiedział premier. Wdrażając środki Modelu Phuket, wyspa pragnie zachować swój status popularnego kierunku podróży dla podróżnych z całego świata.

W ostatnich miesiącach na wyspie doszło do szeregu incydentów, które stały się wirusowe, a wiele z nich dotyczyło obcokrajowców. Najsłynniejsza z nich dotyczyła trwającego sporu pomiędzy szwajcarską emigrantką a tajlandzką lekarką, której ekspatriant rzekomo dosłownie kopnął, oskarżając ją o przebywanie na jego posesji. Później odnaleziono ją na publicznej plaży – zauważyli urzędnicy. Sprawa jest w toku postępowania sądowego od chwili publikacji prasy.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.