Taksówkarz na motocyklu poddaje się po dźgnięciu innego pasażera w mieście Phuket

Phuket, Tajlandia -

W wyniku niedawnego zdarzenia, które miało miejsce w mieście Phuket, taksówkarz motocyklowy zwrócił się do władz lokalnych po tym, jak rzekomo zranił innego taksówkarza podczas sporu o klienta. Do zdarzenia doszło w niedzielę 21 kwietnia w pobliżu Fresh Market 1 (Baan San Market) przy Ranong Road w podokręgu Talad Yai.

Służby ratownicze szybko przybyły na miejsce zdarzenia w dniu zdarzenia, gdzie znalazły ofiarę, zidentyfikowaną jedynie jako pan Thiwa, 65-letni kierowca taksówki na motocyklu, cierpiący na rany kłute klatki piersiowej i brzucha. Obficie krwawił i natychmiast przewieziono go do pobliskiego szpitala w celu uzyskania pomocy lekarskiej. Podejrzany, zidentyfikowany jedynie jako pan Jumphon, również 65-letni taksówkarz na motocyklu, uciekł już z miejsca zdarzenia.

Później pan Jumphon dobrowolnie poddał się policji, zabierając ze sobą nóż rzekomo użyty podczas pchnięcia nożem. Podczas przesłuchania wyjaśnił, że prowadzi stoisko taksówek motocyklowych. W dniu zdarzenia przybył lojalny klient, ale pana Jumphona nie było na stoisku. Pan Thiwa podszedł do klienta, który odmówił pójścia z nim i zamiast tego zdecydował się poczekać, aż pan Jumphon wróci z transportu innego klienta.

Po powrocie na postój taksówek po dostarczeniu poprzedniego klienta pan Jumphon stanął twarzą w twarz z panem Thiwą, który uderzył go drewnianym kijem. Próbując się bronić, pan Jumphon użył noża. Nagrania z telewizji przemysłowej potwierdziły zeznania pana Jumphona dotyczącego działania w samoobronie.

Policja miasta Phuket prowadzi dalsze dochodzenie w sprawie zdarzenia i rozważa obie strony sytuacji, aby określić odpowiednie działania prawne.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.