Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: łącznie 287 ofiar śmiertelnych na drogach w Songkran i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, od zeszłego tygodnia, od poniedziałku 15 kwietnia do niedzieli 21 kwietnia 2024 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Rząd Tajlandii zawiesił obowiązek wypełniania formularza imigracyjnego „To Mo 6” (TM6) dla zagranicznych podróżnych wjeżdżających i wyjeżdżających z Tajlandii w 16 lądowych i morskich punktach kontrolnych od 15 kwietnia do 15 października.

    Formularz TM6 to karta przyjazdu/wyjazdu, którą cudzoziemcy muszą wypełnić, podając dane paszportowe oraz inne dane osobowe i podróżne podczas wjazdu lub wyjazdu z Tajlandii.

  2. Tajska metropolitalna policja śledcza zbadała sprawę indyjskiego podejrzanego, który rzekomo 31 razy dźgnął Tajkę, co doprowadziło do jej śmierci w hotelu w dzielnicy Talat Phlu w Thonburi w Bangkoku.

Według doniesień podejrzany przyznał się na policji do swoich przestępstw, ponieważ żywił osobistą urazę do swojej dziewczyny, ofiary, i popełnił morderstwo.

3. Tajlandia ogłasza, że ​​w „Songkran siedem dni kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego zginęło łącznie 287 osób”

Prowincją z największą liczbą ofiar śmiertelnych było Chiang Rai, w którym zginęło 17 osób.

4. Tienprasit Chaiyapatanan, prezes Tajskiego Stowarzyszenia Hoteli (THA), publicznie ujawnił satysfakcjonujące wskaźniki rezerwacji zakwaterowania w przypadku dużych wydarzeń w Songkran odbywających się w dniach 13–15 kwietnia, przy czym 90% hoteli jest w pełni zarezerwowanych w głównych strefach turystycznych.

To normalne, że po zakończeniu festiwalu ceny rezerwacji noclegów spadają, a w niektórych województwach i atrakcjach turystycznych w ciągu najbliższych kilku miesięcy stopniowo rosną.

5. Region przygraniczny Tajlandii i Birmy doświadczył dziś (20 kwietnia) eskalacji konfliktu, gdy siły oporu zaatakowały batalion wojskowy 275 Birmy za pomocą moździerzy i dronów.

Atak miał miejsce pod mostem przyjaźni tajsko-birmańskiej nr 2 w pobliżu wioski Yebu w gminie Myawaddy w stanie Kayin, zaledwie 1.5 km od granicy.

To wszystko na ten tydzień, bądźcie bezpieczni!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.