Obywatel Rosji zatrzymany za rzekomy napaść i nielegalny skład broni na Koh Samui

SURAT THANI – W ubiegły wtorek, 38 kwietnia, 23-letni rosyjski biznesmen został zatrzymany w luksusowej willi na wyspie Samui pod poważnymi zarzutami napaści i nielegalnego posiadania broni. Policja w Bophut, działając na podstawie wskazówki od zaniepokojonego obywatela, zatrzymała pana Nikhitę, którego pełne imię i nazwisko zostało ukryte, w następstwie nakazu aresztowania wydanego przez Sąd Prowincji Samui.

Zatrzymanie przyspieszyła skarga złożona przez niezidentyfikowaną dziewczynę pana Nikhity, która oskarżyła go o napaść na tle seksualnym i grożenie jej bronią palną. Podczas policyjnej operacji funkcjonariusze odkryli szereg nielegalnej broni, w tym karabin komandosowy z amunicją i pistolet, a także luksusowy sedan BMW, pickup bez tablic rejestracyjnych i motocykl Ducati na posesji w dzielnicy Maret.

Pan Nikhita, zidentyfikowany jako właściciel włoskiej restauracji w pobliżu molo Baan Bang Rak, którego nazwisko zostało utajnione w ramach policyjnego śledztwa, przyznał się do posiadania broni palnej, powołując się na osobiste zamiłowanie do broni. Powstrzymał się jednak od komentarza w sprawie zarzutów stawianych przez swojego partnera. Sprawa wzbudziła obawy związane z przemocą domową i nielegalnym posiadaniem broni palnej wśród emigrantów zamieszkujących turystyczne atrakcje Tajlandii.

Pan Nikhita przebywa obecnie na komisariacie policji w Bophut, gdzie trwa dochodzenie, grozi mu szereg zarzutów i możliwa jest deportacja.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.