Sprzedawca soków Kratom aresztowany w lokalnym sklepie spożywczym w Thalang

Thalang –

Sprzedawca soku Kratom został aresztowany w lokalnym sklepie spożywczym w Thalang.

Szef biura okręgowego Thalang, pan Pairoj Srilamun, powiedział Phuket Express, że w środę (24 kwietniath) przedstawiciel zespołu z biura Thalang napadł na lokalny sklep spożywczy przy Thep Krasattri Road w podokręgu Sri Sunthorn. Do nalotu doszło po otrzymaniu skarg od zaniepokojonych obywateli.

Służby aresztowały niezidentyfikowanego podejrzanego mężczyznę z Tajlandii. Skonfiskowano mu 2,467 plastikowych butelek, 16 butelek syropu na kaszel i 213,000 XNUMX mililitróws soku kratomowego.

„Puket Express” zauważył, że syrop na kaszel to jeden z czterech składników używanych przez miejscową młodzież do przygotowania koktajlu znanego lokalnie jako 4X100 („See Koon Roi”) zmieszanego z sokiem kratom. Podejrzanego zabrano na komisariat policji w Thalang w celu podjęcia dalszych kroków prawnych.

Urzędnicy ostrzegają lokalne sklepy spożywcze w Phuket i Tajlandii, że sok Kratom znajduje się na liście kontrolowanych produktów ziołowych i każdy taki kontrolowany produkt ziołowy musi przed sprzedażą uzyskać zgodę Tajskiej Agencji ds. Żywności i Leków. Sok Kratom nie może być również składnikiem ani mieszany z inną żywnością lub sokiem w celu sprzedaży. Dlatego nawet czysty sok Kratom w butelce nie może być sprzedawany, zwłaszcza na ulicach publicznych.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.