Policja w Patong prowadzi dochodzenie w sprawie nielegalnego cudzoziemca rzekomo pracującego w salonie fryzjerskim

Patong –

Policja w Patong przeprowadziła inspekcję zakładu fryzjerskiego w Patongu w związku z doniesieniami zaniepokojonych obywateli, że cudzoziemiec rzekomo pracuje tam nielegalnie.

Policja w Patong powiedziała Phuket Express, że w sobotę (27 kwietniath) o 2:30 dokonali inspekcji zakładu fryzjerskiego w Patong. Do kontroli doszło po tym, jak za pośrednictwem kanału internetowego zaniepokojony obywatel otrzymał informację, że w zakładzie fryzjerskim rzekomo nielegalnie pracuje cudzoziemiec.

Policja w Patong stwierdziła, że ​​nie znalazła żadnych obcokrajowców pracujących jako fryzjer. W zakładzie fryzjerskim pracowało dwóch Tajów i Tajka. „Phuket Express” zauważa, że ​​styliści fryzur są zawodami chronionymi w Tajlandii i obcokrajowcy nie mają możliwości uzyskania pozwolenia na pracę ani wizy na tę pracę.

Policja w Patong oświadczyła, że ​​będzie nadal monitorować niezidentyfikowany sklep i inne lokalizacje, przypominając obcokrajowcom, że muszą posiadać ważne pozwolenie na pracę, aby legalnie pracować w Tajlandii. Policja zauważyła, że ​​część tekstów w sklepie była w języku arabskim i obcym, ale personel twierdził, że jest to przeznaczone dla klientów, a nie pracujących pracowników.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.