Tajski Departament Meteorologii dementuje pogłoski o „kryzysie z najgorętszą pogodą” trwającym do września

Krajowy-

27 kwietnia 2024 r. Tajski Departament Meteorologii publicznie ujawnił przypadek, w którym tajlandzcy internauci rozpowszechniali pogłoski i ostrzegali przed „najgorętszym kryzysem pogodowym w Tajlandii aż do września”.

Tajski Departament Meteorologii wyjaśnił, że lato zwykle zaczyna się w połowie lutego i trwa do połowy maja, czyli dwóch i pół miesiąca. W tym czasie Ziemia znajdowała się bliżej Słońca, a Słońce znajdowało się bezpośrednio nad głową, zwłaszcza w kwietniu, kiedy w Tajlandii słońce znajdowało się prawie dokładnie nad głową codziennie około południa, co skutkowało pełną ekspozycją na światło słoneczne.

Latem kierunki wiatrów były zróżnicowane i często towarzyszyło im niskie ciśnienie wynikające z panujących upałów, w wyniku czego panowały stosunkowo gorące i wilgotne warunki, ze średnią temperaturą przekraczającą 40 stopni Celsjusza.

Ponieważ jednak pora deszczowa rozpoczynała się od połowy maja do połowy października, dominuje monsun południowo-zachodni, przynosząc wilgotne wiatry pokrywające Tajlandię. Wiatry te pomogły rozproszyć gorące powietrze i generalnie doprowadziły do ​​zwiększonych opadów, co z kolei przyczyniło się do obniżenia temperatur.

Dlatego we wrześniu, który oznaczał koniec pory deszczowej, w niemal każdej części Tajlandii częste były obfite opady deszczu. Średnia temperatura nie była szczególnie wysoka ze względu na deszcz. Zdaniem Departamentu Meteorologii, sytuacja związana z ekstremalnymi upałami w Tajlandii prawdopodobnie nie wystąpi wcześniej niż we wrześniu.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.