Najpopularniejsze historie dotyczące Tajlandii z ostatniego tygodnia: Zwolnienie z obowiązku wizowego dla rosyjskich turystów zmienione z 90 dni na 60 i więcej

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, od zeszłego tygodnia, od poniedziałku 22 kwietnia do niedzieli 28 kwietnia 2024 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

  1. Rząd Tajlandii ogłosił przedłużenie ruchu bezwizowego dla rosyjskich gości. Od 1 maja Rosjanie mogą korzystać z 60-dniowego zwolnienia z obowiązku wizowego, jednak jest ono krótsze niż dotychczas i zastępuje poprzedni 90-dniowy program, który ma zakończyć się z końcem kwietnia.

Media TPN zauważają, że skrócenie okresu zwolnienia z obowiązku wizowego nie jest całkowicie zaskakujące, jednak po kilku incydentach wirusowych z udziałem rosyjskich turystów, głównie w Phuket i skargach lokalnych mieszkańców, również głównie Phuket, dotyczących nadmiernej turystyki.

2. W ubiegły wtorek, 38 kwietnia, 23-letni rosyjski biznesmen został zatrzymany w luksusowej willi na wyspie Samui pod poważnymi zarzutami napaści i nielegalnego posiadania broni.

Zatrzymanie przyspieszyła skarga złożona przez niezidentyfikowaną dziewczynę pana Nikhity, która oskarżyła go o napaść na tle seksualnym i grożenie jej bronią palną.

3. Policja śledcza Bang Bua Thong i odpowiedni funkcjonariusze ujęli tajskiego podejrzanego zamieszanego w sprawę brutalnego morderstwa i rozczłonkowania niezidentyfikowanego mężczyzny w rejonie Bang Bua Thong w Nonthaburi.

Tajskie media krajowe doniosły o postępie w sprawie makabrycznego morderstwa i rozczłonkowania podejrzanego członka gangu Yakuza w Bang Bua Thong w Nonthaburi.

W chwili publikacji prasy kilku podejrzanych pozostaje na wolności.

4. Serwis magazynu „CEOWORLD Magazine” stworzył listę rankingową najlepszych krajów świata, które warto odwiedzić w 2024 roku, umieszczając Tajlandię na pierwszym miejscu.

Na liście rankingowej wzięło udział 295,000 2024 użytkowników, co stanowi rekord największego zaangażowania na stronie, aby stworzyć najlepsze kraje na świecie do odwiedzenia na Twojej liście życiowej w XNUMX roku.

5. Według tajskiego Ministerstwa Handlu rzecznik rządu Tajlandii publicznie ujawnił statystyki za pierwszy kwartał 2024 r., w którym obcokrajowcy zainwestowali w Tajlandii ponad 35 miliardów bahtów.

Inwestycje zagraniczne były ważnym czynnikiem w tworzeniu miejsc pracy i generowaniu dochodów dla mieszkańców Tajlandii.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.