Rekordowa fala upałów trwa w całej Tajlandii

KOMUNIKAT PRASOWY:

W Tajlandii w dalszym ciągu panuje rekordowa fala upałów, a temperatury powodują, że zapotrzebowanie na energię w całym kraju osiąga niespotykany dotąd poziom.

Według tajskiego Departamentu Meteorologii w kwietniu, tradycyjnie najgorętszym miesiącu, w ponad trzydziestu okręgach w 77 prowincjach kraju odnotowano najwyższe temperatury w historii. Niektóre rekordy przekroczyły poprzednie rekordy ustanowione już w 1958 roku.

Intensywne upały spowodowały gwałtowny wzrost zużycia energii elektrycznej, który w poniedziałek (36,699 kwietnia) osiągnął nowy szczyt na poziomie 29 XNUMX megawatów, ustanawiając trzeci rekordowy popyt w ciągu tygodnia. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na energię tajlandzkie państwowe przedsiębiorstwo energetyczne PTT zakupiło awaryjną dostawę skroplonego gazu ziemnego (LNG) i według doniesień rozważa dodatkowe zakupy. LNG jest wykorzystywany głównie do wytwarzania energii w kraju.

Wysokie temperatury wzbudziły również obawy dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa. Ministerstwo Zdrowia Publicznego zgłosiło wzrost liczby ofiar śmiertelnych spowodowanych upałami – w tym roku z powodu upałów zginęło około 30 osób. Mieszkańcom zalecono ograniczenie aktywności na świeżym powietrzu, a prognozy przewidują, że w większości regionów temperatura przekroczy 40 stopni Celsjusza.

W Bangkoku wskaźnik ciepła, który uwzględnia wilgotność, osiągnął „bardzo niebezpieczny” poziom powyżej 52 °C, powodując skrajny dyskomfort i potencjalne ryzyko dla zdrowia. Tymczasem w północnej prowincji Lampang najwyższa temperatura wyniosła 44.2°C, co stanowi wartość bliską najwyższej w historii temperatury w kraju wynoszącej 44.6°C zaobserwowanej w poprzednich latach.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.