Krajowy-
1 maja 2024 r. tajskie media ogólnokrajowe podały statystyki osób świadczących usługi seksualne według kraju i płci opracowane przez Międzynarodową Unię Pracowników Seksualnych z okazji Święta Pracy.
Osoby świadczące usługi seksualne w Tajlandii walczyły o legalizację prostytucji w celu uzyskania podstawowych praw i ochrony zawodowej. Doniesiono, że na początku tego roku (2024) Fundacja Empower i przedstawiciele osób świadczących usługi seksualne przesłali list do różnych tajskich partii politycznych, żądając od rządu podstawowych praw i opieki społecznej, które powinny być równe innym zawodom.
Projekt ustawy był przygotowywany i udostępniany do opiniowania przez ponad pięć lat ze wszystkich sektorów. Jednak od listopada 2023 roku bez powodu o tej historii nie słyszano. Przedstawicielki osób świadczących usługi seksualne obawiały się, że ich wysiłki mogą okazać się daremne – powiedziała pani Chatchalawan Muangchan, aktywistka Fundacji Empower.
– pokazały tajskie media krajowe Statystyki osób świadczących usługi seksualne opublikowane przez Międzynarodową Unię Pracowników Seksualnych przedstawiają ranking pierwszych 20 krajów w 2024 r. Pierwotne statystyki zostały sporządzone 11 października 2023 r.
Top 10 krajów w rankingu według statystyk można zaokrąglić w następujący sposób:
Chiny 5,000,000 3,000,000 1,000,000 osób, Indie 800,000 500,000 400,000 osób, Stany Zjednoczone 250,000 XNUMX XNUMX osób, Filipiny XNUMX XNUMX osób, Meksyk XNUMX XNUMX osób, Niemcy XNUMX XNUMX osób, Brazylia XNUMX XNUMX osób, Tajlandia 250,000 XNUMX osób, Bangladesz 200,000 147,000 osób i Korea Południowa XNUMX XNUMX osób.
Tajlandia znalazła się w pierwszej dziesiątce krajów, w których pracują osoby świadczące usługi seksualne. Liczba ta wykazywała tendencję wzrostową, biorąc pod uwagę, że w erze cyfrowej prostytutki mogły świadczyć usługi na platformach internetowych na całym świecie.
Statystyki nie były jednak wyczerpujące, ponieważ ogromna liczba osób świadczących usługi seksualne nie została objęta badaniem i nie uzyskała podstawowych praw i opieki, na jaką zasługiwała.– mówią organizatorzy.
Rozważany jest projekt ustawy legalizującej prostytucję, ale może spotkać się on ze znacznie większym sprzeciwem w parlamencie niż równość małżeństw. Oficjalnie Tajlandia często zaprzecza istnieniu prostytucji i dużych dzielnic czerwonych latarni w takich miejscach jak Bangkok, Pattaya i Phuket.
Aktywiści twierdzą, że udawanie, że prostytucji nie ma, znacznie pogarsza sytuację, a także sprawia, że osoby zaangażowane w tę branżę, aby mogły działać, podlegają skorumpowanym organom ścigania i urzędnikom rządowym.
Jeszcze niedawno, w marcu, Tajska policja twierdzi, że masowa bójka w pobliżu strefy czerwonych latarni w Bangkoku pomiędzy ponad setką osób transpłciowych z Tajlandii i Filipin nie miała związku z prostytucją oraz że na tym obszarze nie było prostytucji, co spotkało się z niemal powszechną krytyką, a nawet całkowitym niedowierzaniem w mediach społecznościowych.
Prostytucja pozostaje oficjalnie nielegalna w Tajlandii… na razie.
Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.