Brytyjczyk aresztowany na lotnisku w Phuket po tym, jak w paszporcie znaleziono kokainę

Phuket-

W czwartek 2 maja na międzynarodowym lotnisku w Phuket zatrzymano obywatela Wielkiej Brytanii za przewożenie kokainy.

Osoba, zidentyfikowana później przez urząd imigracyjny w Phuket jako Jamie Louis Swain, lat 29, została zatrzymana na terminalu przylotów międzynarodowych około godziny 7:00.

Urzędnicy imigracyjni odkryli w jego paszporcie 0.42 grama kokainy ukrytej w małej plastikowej torbie.

Późniejsze badania przeprowadzone przez odpowiednie władze potwierdziły, że jest to kokaina. Następnie pan Swain został eskortowany na komisariat policji w Sakoo, gdzie postawiono mu zarzuty importu i posiadania narkotyku kategorii 2. Należy zauważyć, że zgodnie z tajlandzką ustawą o narkotykach import kokainy do kraju może skutkować karą więzienia w maksymalnej wysokości od 20 lat do dożywocia wraz ze znaczną grzywną.

Posiadanie kokainy jest również poważnym przestępstwem, które może skutkować karą do pięciu lat więzienia lub grzywny, pomimo stosunkowo niewielkiej ilości wykrytej przy panu Swainie.

Według najnowszych informacji pan Swain nie złożył żadnych publicznych oświadczeń w sprawie postawionych mu zarzutów.

Według doniesień Jamie Louis Swain, obywatel Wielkiej Brytanii aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket, ma 29 lat i pochodzi z Enfield w północnym Londynie. Przybył do Phuket samolotem Etihad Airways wieczorem, w którym planował aresztowanie podczas wakacji.

Poza tym incydentem nie są dostępne żadne szczegółowe informacje publiczne na temat jego przeszłości ani historii podróży. Odnotowano również, że wydawał się zaskoczony i podobno zaczął się trząść i przeklinać, gdy w jego paszporcie znaleziono kokainę, co doprowadziło do dalszych kontroli i jego aresztowania.

Nie jest to pierwszy przypadek, w którym turysta przybył na lotnisko w Phuket z kokainą w paszporcie, ponieważ podobny incydent miał miejsce w przypadku obywatela Australii, jak pokazano poniżej, w listopadzie 2023 r. Podejrzany zaprzeczył, że torba była jego i oświadczył, że nigdy w życiu nie zażywał narkotyków i bez dowodów twierdził, że został wrobiony.

Podobny incydent:

26-letni Australijczyk został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket po przybyciu na miejsce i wręczeniu funkcjonariuszom paszportu z kokainą w środku.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.