Sprzedawca zatrzymany za sprzedaż e-papierosów na plaży Karon

Karon –

Tajski sprzedawca został aresztowany po tym, jak przyłapano go na sprzedaży e-papierosów na plaży Karon.

Urzędnicy z biura okręgowego Mueang Phuket powiedzieli Phuket Express, że w czwartek (2 majand) aresztowali 47-letniego Tajlandczyka na plaży Karon. Skonfiskowano mu 31 zestawów e-papierosów. Funkcjonariusze okręgu Phuket utajnili jednak nazwisko podejrzanego.

Do aresztowania doszło po tym, jak funkcjonariusze otrzymali skargi internetowe od zaniepokojonych obywateli. Zdaniem typerów, zarówno tajlandzcy, jak i migrujący sprzedawcy rzekomo sprzedawali e-papierosy w pobliżu plaży, co szkodzi światowej klasy przyjaznemu rodzinom wizerunkowi Phuket.

Podejrzany został dowieziony na komisariat policji w Karonie, gdzie usłyszał zarzuty naruszenia zakazu sprzedaży jakichkolwiek papierosów elektronicznych i płynnych produktów do wapowania, a także nielegalnego posiadania towarów nieopodatkowanych, objętych ograniczeniami lub zakazanych.

E-papierosy i wapowanie są nielegalne w Tajlandii od czasu rozprawienia się z nimi przez rządzącą wówczas juntę wojskową w 2014 roku. Jednak w praktyce w ostatnich latach znacznie wzrosło użycie wapowania, zwłaszcza wśród tajskiej młodzieży.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.