Najpopularniejsze historie Tajlandii z ostatniego tygodnia: zmiany w rządzie i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, od zeszłego tygodnia, od poniedziałku 29 kwietnia do niedzieli 5 maja 2024 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

  1. Na stronie internetowej Royal Thai Government Gazette opublikowano królewskie polecenie zwalniające ministrów ze stanowisk i mianujące nowych.

Premier Tajlandii publicznie oświadczył, że niektóre stanowiska ministerialne należy dostosować tak, aby były odpowiednie i przynosiły korzyści administracji kraju.

2. Tajski Metropolitan Electricity Authority (MEA) publicznie ujawnił roczne statystyki dotyczące maksymalnego zapotrzebowania na moc, czyli szczytowej wartości mocy zużywanej w określonym przedziale czasu, w Bangkoku, Nonthaburi i Samut Prakan.

Według MEA, w dniu 29 kwietnia 2024 r. w godzinach 2:30–3:00 max. Zapotrzebowanie wyniosło 9,802.65 megawatów (MW), co w chwili publikacji prasy uważa się za najwyższą wartość mocy MEA.

3. Tajskie media krajowe podały statystyki osób świadczących usługi seksualne według kraju i płci sporządzone przez Międzynarodową Unię Pracowników Seksualnych z okazji Święta Pracy.

Osoby świadczące usługi seksualne w Tajlandii walczyły o legalizację prostytucji w celu uzyskania podstawowych praw i ochrony zawodowej.

4. Funkcjonariusze policji w Chokchai otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który przypadkowo wpadł do przewodu elektrycznego/studni podczas przechodzenia przez ulicę w pobliżu Soi Lat Phrao 49, Lat Phrao w Bangkoku.

Biuro Robót Publicznych w Bangkoku wystosowało pismo do Metropolitan Electricity Authority (MEA) w sprawie zawieszenia budowy przewodów/studni elektrycznych we współpracy z podwyższonym elektrycznym pociągiem żółtej linii.

Tajskie media krajowe podały, że rodzina i krewni ofiary płci męskiej, która wpadła do przewodu elektrycznego w Bangkoku, zdecydowała się złożyć pozew o odszkodowanie w wysokości 10 milionów bahtów od Metropolitan Electricity Authority (MEA).

Spoczywaj w spokoju ofierze.

5. Lokalne media Trang podały, że łódź z długim ogonem przewożąca 14 osób wywróciła się na Morzu Trang, dwa kilometry od portu morskiego w Sikao w Trang, w wyniku czego jedna osoba została ranna.

Lekarze stwierdzili później zgon jednej z tajlandzkich turystów, publicznie zidentyfikowanej jedynie jako pani Atchara (68 l.). Według doniesień podczas akcji ratowniczej straciła przytomność, a do płuc dostała się woda morska.

Dziękuję i do zobaczenia za tydzień!

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.