Najważniejsze historie Phuket z ostatniego tygodnia: Zagraniczni motocykliści aresztowani za niszczenie policyjnych łańcuchów i nie tylko

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są one od poniedziałku 29 kwietnia do niedzieli 5 maja 2024 r

1. Spór w sprawie płatności za taksówkę stał się gwałtowny, gdy zagraniczny pasażer zaatakował kierowcę tuk tuka w Phuket.

Brytyjczyk został aresztowany w Krabi po tym, jak według doniesień zaatakował taksówkarza Tuk Tuk w Phuket w związku ze sporem dotyczącym płatności za bilet.

Problemy z taksówkami nadal regularnie pojawiają się w wiadomościach w Phuket.

2. Policja miasta Phuket zatrzymała Turka przyłapanego na przecięciu policyjnego łańcucha.

Rosyjski motocyklista został w końcu aresztowany po tym, jak udało mu się przeciąć policyjny łańcuch, który unieruchomił jego motocykl zaparkowany na obszarze objętym zakazem parkowania, a następnie odjechał.

W czwartek (2 maja) natychmiast aresztowano dwóch Francuzównd), gdy próbowali zerwać policyjny łańcuch zamykający parking dla motocykli w strefie zakazu parkowania w Patongu.

Okazuje się, że w Tajlandii zrywanie łańcuchów policyjnych motocykli to bardzo zły pomysł.

3. Były premier Tajlandii Thaksin Shinawatra osobiście odwiedził Bangla Road w Patongu we wtorek wieczorem (30 kwietniath).

Thaksin nie wydał żadnego oświadczenia i nie wyglądało na to, aby podczas swojej wizyty faktycznie odwiedził jakiekolwiek kluby, bary czy sklepy z konopiami indyjskimi.

4. Nowozelandczyk został aresztowany po odpaleniu sztucznych ogni na plaży Patong po północy w czwartek (2 maja).nd).

„Phuket Express” zauważył, że karą za to jest pozbawienie wolności do lat trzech lub grzywna do 60,000 XNUMX bahtów lub obie kary na raz.

5. W czwartek 2 maja na międzynarodowym lotnisku w Phuket zatrzymano obywatela Wielkiej Brytanii za przewożenie kokainy.

To nie pierwszy przypadek, w którym turysta przybył na lotnisko w Phuket z kokainą w paszporcie, ponieważ podobny incydent miał miejsce w przypadku obywatela Australii, jak widać poniżej, w listopadzie 2023 r.

6. Amerykanin, zidentyfikowany jedynie jako Ali, lat 36, został zatrzymany przez funkcjonariuszy urzędu imigracyjnego w Phuket w piątek, 3 maja, około godziny 11:00

Nie było jednak żadnej wyraźnej wzmianki o rzekomej napaści ze strony funkcjonariuszy.

To wszystko na ten tydzień. Bądź bezpieczny!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.