Polak aresztowany na wyspie Pha Ngan po rzekomej pracy bez legalnego pozwolenia

ZDJĘCIE: Thuethainews

Surat Thani –

Polak został aresztowany po tym, jak przyłapano go na nielegalnej pracypoprzez zapraszanie ludzi do przyłączenia się do programu dobrego samopoczucia psychicznego na wyspie Pha Ngan bez prawnego pozwolenia.

Szef okręgu Koh Pha Ngan, pan Noppadon Khaomali, powiedział Phuket Express, że w ubiegły weekend policja turystyczna i urząd imigracyjny w Phuket aresztowały pana Subhadeepa, lat 46, obywatela polskiego, w ośrodku uzdrawiania na wyspie Pha Ngan.

Funkcjonariusze zostali powiadomieni, że podejrzany prowadził zajęcia o nazwie „Uzdrawianie wzorców samosabotażu w celu manifestowania pragnień serca + transformacyjny oddech” za cenę od 900 do 1,200 bahtów za osobę.

Pan Subhadeep powiedział funkcjonariuszom, że posiada pozwolenie na pracę jako kierownik firmy zajmującej się zakwaterowaniem. Powiedział funkcjonariuszom, że inna firma zatrudniła go do otwarcia kursu treningu mentalnego. Firma rzekomo przekazuje mu 70 procent przychodów.

Został zabrany na komisariat policji w Koh Pha Ngan, gdzie usłyszał zarzuty, że jest obcokrajowcem, który posiada legalne pozwolenie na pracę, ale nie zgłosił funkcjonariuszom informacji o swoim pracodawcy i opisie pracy w ciągu 15 dni.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.