Plaże Tajlandii, które warto odwiedzić w maju

Plaża Khanom znajduje się w Hat Khanom - Narodowym Parku Morskim Mu KoThale Tai, Nakhon Si Thammarat

KOMUNIKAT PRASOWY:

Plaże w Tajlandii są popularne wśród podróżników z całego świata ze względu na przezroczyste morza, plaże z białym piaskiem i dziewicze wyspy, a także sporty i zajęcia. Planując jednak wakacje na plaży w Tajlandii, należy pamiętać, że po różnych stronach półwyspu panuje inna pogoda.

W maju pogoda w Zatoce Tajlandzkiej jest często ładna i słoneczna, natomiast na Morzu Andamańskim panuje pora deszczowa. Tajlandzki Departament Parków Narodowych, Dzikiej Przyrody i Ochrony Roślin polecił kilka morskich parków narodowych, które warto odwiedzić w maju:

– Park Narodowy Khao Sam Roi Yot, położony na wybrzeżu prowincji Prachuap Khiri Khan;
– Khao Laem Ya – Park Narodowy Mu Koh Samet, Rayong;
– Park Narodowy Mu Koh Chang, Trat;
– Park Narodowy Mu Koh Ang Thong, Surat Thani;
– Park Narodowy Mu Koh Chumphon, Chumphon;
– Hat Khanom – Park Narodowy Mu Koh Thale Tai, Nakhon Si Thammarat.

Pogoda może jednak czasami być nieprzewidywalna, dlatego ważne jest, aby przed wizytą sprawdzić prognozę pogody i zwrócić uwagę na flagi ostrzegawcze na plażach.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.