Tajski Departament Meteorologii publikuje prognozę pogody: rosnące temperatury i ostrzeżenia przed burzami w wielu regionach

Krajowy-

5 maja 00 roku o godzinie 12:2024 Tajski Departament Meteorologiczny podał ogólne warunki pogodowe i prognozę na kolejne 24 godziny.

Obszary niskiego ciśnienia spowodowane panującymi upałami pokrywającymi górne regiony Tajlandii, w połączeniu z obszarami chłodnych mas powietrza pokrywającymi górne części Tajlandii, zaczęły słabnąć. Sytuacja ta spowodowała wzrost temperatur w Tajlandii, z upalną pogodą i częściowym zachmurzeniem nieba w południe, a także upalną pogodą w niektórych obszarach regionu północnego.

Tymczasem wiatry południowo-wschodnie i południowe pokryły dolny region północny, region północno-wschodni, region centralny i region wschodni. Ten wzór nadal powodował burze i silne wiatry w niektórych obszarach regionów północnych i środkowych.

Mieszkańcy górnych regionów Tajlandii powinni w tym okresie zachować ostrożność ze względu na niebezpieczeństwa związane z burzami i silnymi wiatrami.

Jeśli chodzi o wiatry wschodnie i południowo-wschodnie obejmujące Zatokę Tajlandzką, region południowy i Morze Andamańskie, może to prowadzić do burz w regionie południowym. Żeglarze powinni unikać żeglowania w obszarach narażonych na burze.

Dodatkowo od 11 do 13 maja obszary wysokiego ciśnienia obejmowały górne partie Tajlandii i Morze Południowochińskie. Spowodowało to, że wiatry południowo-wschodnie i południowe pokryły górne części Tajlandii. Tymczasem w górnych częściach Tajlandii panowała gorąca lub bardzo upalna pogoda, która w niektórych obszarach doprowadziła do burz, silnych wiatrów i ulewnych deszczy.

Jednak w dniach 14-17 maja wiatry południowo-wschodnie i południowe pokrywające górne partie Tajlandii osłabły, co spowodowało spadek opadów. W południe będzie gorąco, a w niektórych obszarach będzie bardzo gorąco.

Jeśli chodzi o jakość powietrza, w Tajlandii gromadzi się niewiele drobnych cząstek pyłu PM 2.5, ponieważ w wielu obszarach padały deszcze i zapewniona była dobra wentylacja.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.