Sprzedawca soków Kratom aresztowany w Rassada

Phuket-

Sprzedawca soku Kratom został aresztowany w lokalnym sklepie spożywczym w Samkong w stanie Rassada.

Zespół urzędników z Phuket z biura okręgowego Mueang Phuket wdarł się do lokalnego sklepu spożywczego w Soi Samkong. Do nalotu doszło po otrzymaniu skarg od zaniepokojonych obywateli w związku z rzekomą sprzedażą soku kratom młodym ludziom i studentom.

Zatrzymali właściciela sklepu spożywczego, którego funkcjonariusze zidentyfikowali jedynie jako 51-letniego Tajlandczyka. Skonfiskowano mu 29 butelek soku kratom, o łącznej pojemności około 38 litrów.

Podejrzany został zabrany na komisariat policji miasta Phuket.

Urzędnicy ostrzegają lokalne sklepy spożywcze w Phuket i Tajlandii, że sok Kratom nie może być składnikiem ani mieszać z inną żywnością lub sokiem sprzedawanym. Dlatego nawet czysty sok Kratom w butelce nie może być sprzedawany, zwłaszcza na ulicach publicznych. Kratom został zdekryminalizowany w 2021 r., ale nie należy go mieszać z koktajlami narkotykowymi. Z technicznego punktu widzenia legalne jest jedynie użycie liścia.

Każdemu, kto złamie prawo, grozi kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do dwóch lat lub grzywna w wysokości od 5,000 20,000 bahtów do XNUMX XNUMX bahtów.

„Phuket Express” odnotował, że syrop na kaszel wraz z Kratomem to jeden z czterech składników używanych przez miejscową młodzież do produkcji koktajlu narkotykowego znanego lokalnie jako 4X100 („patrz Koon Roi”).

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.