Tragedia morska w Tajlandii: śmierć krów morskich na Morzu Andamańskim

Tajlandia-

W związku z rozwojem środowiska Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) Tajlandii zgłosił śmierć co najmniej 20 krów morskich w Morzu Andamańskim od początku 2024 r.

Te łagodne ssaki morskie, często określane jako „krowy morskie”, padły ofiarą różnych zagrożeń, w tym ruchu morskiego, działalności połowowej i innych nieokreślonych przyczyn.

Trang, znany jako tradycyjne siedlisko krów morskich, boryka się z problemem zaniku trawy morskiej – głównego źródła pożywienia dla tych stworzeń. Stwierdzono, że czynnikiem przyczyniającym się do tego spadku jest rosnąca temperatura morza.

W poszukiwaniu pożywienia niektóre krowy morskie migrowały do ​​wód Krabi i Phang Nga. Jednakże obszary te są obarczone zagrożeniami, ponieważ krowy morskie nie są przyzwyczajone do ruchliwego ruchu morskiego i trwających operacji połowowych.

W odpowiedzi na ten kryzys DMCR wyznaczyła dziesięć obszarów krytycznych dla wzmożonego monitorowania i działań ochronnych w celu ochrony pozostałej populacji diugoń i ich kluczowych siedlisk trawy morskiej. Obszary te obejmują:

– **Zatoka Tang Ken** w Phuket
– **Zatoka Pa Klok** w Phuket
– **Zatoka Klong Kean** w Phang Nga
– **Wyspa Mhak** w Phang Nga
– **Smalec Chong** na wyspie Yao w Phang Nga
– **Zatoka Tha Phom** w Krabi
– **Ao Nang (Zatoka Nang)** w Krabi
– **Zatoka Nam Mao** w Krabi
– **Wyspa Si Boya**, **Wyspa Pu** w Krabi
– **Wyspa Lanta** w Krabi

Inicjatywa DMCR podkreśla pilną potrzebę zajęcia się wyzwaniami środowiskowymi stojącymi przed życiem morskim Tajlandii i zapewnienia przetrwania zagrożonych gatunków diugoń.

Podobne artykuły:

W sobotę (11 maja) na plaży w dzielnicy Mueang Phang Nga znaleziono martwe dwa krowy morskie.th).

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.