Najciekawsze historie Tajlandii z ostatniego tygodnia: przedłużenie zwolnienia z obowiązku wizowego dla turystów z Indii i Tajwanu i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, od zeszłego tygodnia, od poniedziałku 6 maja do niedzieli 12 maja 2024 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

  1. BeachAtlas, brytyjski start-up specjalizujący się w informacjach związanych z plażami, ogłosił wyniki konkursu Golden Beach Award 2024, obejmującego 100 najlepszych plaż na świecie.

Maya Bay zyskała międzynarodową sławę dzięki występowi w filmie „Plaża” z Leonardo DiCaprio w roli głównej, co czyni ją poszukiwanym kierunkiem turystów z całego świata.

2. Rząd Tajlandii zatwierdził przedłużenie 30-dniowego bezwizowego wjazdu dla gości z Indii i Tajwanu do 11 listopadath w tym roku, 2024.

Zwolnienie dla posiadaczy paszportów indyjskich i tajwańskich obowiązuje przez kolejne sześć miesięcy od 11 maja do 11 listopadath, 2024.

3. Tajskie Centralne Biuro Śledcze (CIB) zorganizowało konferencję prasową w sprawie aresztowania amerykańskiego podejrzanego w apartamentowcu w Bang Phlat w Bangkoku, który rzekomo zmuszał kobiety do pracy w charakterze prostytutek w Stanach Zjednoczonych.

Podejrzany podobno zapraszał także Tajki do swoich tymczasowych rezydencji.

4. Funkcjonariusze policji w Thoen otrzymali zgłoszenie o śmiertelnym wypadku autokaru przewożącego 33 chińskich turystów, który uderzył w przydrożne drzewa na Phahonyothin Road w Thoen w Lampang.

Autokar zabrał chińskich turystów z Fang w Chiang Mai do Bangkoku.

5. Premier Tajlandii Srettha Thavisin, angażując odpowiednie agencje w celu zajęcia się kwestiami narkotykowymi i opowiadania się za reklasyfikacją konopi indyjskich jako środka odurzającego typu 5.

Wicepremier i Minister Spraw Wewnętrznych Anutin Charnvirakul publicznie nawiązał do przypadku propozycji przeklasyfikowania konopi indyjskich na nielegalny środek odurzający typu 5.

Pan Prasitchai Nunual, sekretarz generalny sieci kształtowania przyszłości tajskiej konopi indyjskich, odpowiedział na oświadczenie premiera Tajlandii dotyczące propozycji przeklasyfikowania konopi indyjskich na środek odurzający typu 5.

Srettha Thavisin, premier Tajlandii przebywający obecnie w Kanchanaburi, poinformowała opinię publiczną o plotkach, że proponowana zmiana klasyfikacji konopi indyjskich na nielegalny narkotyk może potencjalnie wywołać wewnętrzny konflikt pomiędzy partiami rządu koalicyjnego.

Konopie indyjskie z pewnością będą w przyszłości gorącym tematem w Tajlandii.

Dziękuję i do zobaczenia za tydzień!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.