Gabinet zatwierdza 10-letnią wizę EWG, wspiera rolnictwo

KOMUNIKAT PRASOWY:

Wczoraj (14 maja) podczas regionalnego odosobnienia w prowincji Petchaburi rząd zatwierdził nową 10-letnią wizę, aby przyciągnąć kadrę kierowniczą i ekspertów do Wschodniego Korytarza Gospodarczego (EWG) w ramach wysiłków na rzecz wzmocnienia docelowych gałęzi przemysłu w kraju.

Ogłoszona przez zastępcę rzecznika rządu Rudklao Intawonga Suwankiri wiza EWG ma na celu wzmocnienie roli korytarza jako kluczowego obszaru gospodarczego poprzez przyciąganie specjalistów z różnych dziedzin. Wiza, która umożliwia wielokrotny wjazd i wyjazd, jest zgodna z czasem trwania umowy o pracę danej osoby i początkowo zapewnia pięcioletni pobyt. Wiza EWG jest podzielona na cztery kategorie, w tym specjalistów, kadrę kierowniczą, specjalistów oraz ich współmałżonków i osoby pozostające na ich utrzymaniu. Oprócz wizy uprawnieni specjaliści pracujący w EWG będą korzystać z obniżonej stawki podatku dochodowego od osób fizycznych w wysokości 17%, co stanowi znaczną obniżkę w porównaniu z najwyższą progresywną stawką w kraju wynoszącą 35%.

Podczas spotkania premier Srettha Thavisin poleciła także Ministerstwu Rolnictwa i Spółdzielni opracowanie kompleksowego planu modernizacji infrastruktury rolnej. Dyrektywa wspiera ambicje Tajlandii, by przekształcić się w regionalnego lidera w rolnictwie i produkcji żywności, mając na celu potrojenie dochodów rolników. Strategia ulepszeń obejmuje rozwój genetyki roślin, poprawę gospodarki wodnej, promowanie badań gleby i propagowanie efektywnego stosowania nawozów.

Dodatkowe środki skupiały się na wykorzystaniu technologii satelitarnej do zwalczania wypaleń w rolnictwie i opracowania odpornych na choroby odmian manioku. Rząd nalega również na uprawę wysokodochodowych upraw, takich jak kawa i kakao, aby zmniejszyć spalanie na obszarach górskich. Tajlandia zawarła porozumienie z Arabią Saudyjską w celu wspierania współpracy w dziedzinie rolnictwa, potwierdzając swoje zaangażowanie w doskonalenie praktyk rolniczych i przyczynianie się do światowego bezpieczeństwa żywnościowego. Oczekuje się, że te plany i partnerstwa zostaną sfinalizowane i wdrożone do czerwca, po szczegółowych ogłoszeniach właściwych ministerstw.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.