Snorkeling i nurkowanie będą niedostępne w Parku Narodowym Phi Phi w Krabi

Krabi –

Park Narodowy Hat Noppharat Thara Mu Ko Phi Phi w Krabi ogłosił tymczasowe zamknięcie dla snorkelingu i nurkowania na wielu wyspach ze względu na blaknięcie koralowców.

Ogłoszenie opublikowano w poniedziałek (13 maja).th). Ogłoszenie zacznie obowiązywać od czwartku (16 maja).th) do odwołania. Park narodowy powiedział Phuket Express, że po przeprowadzeniu ankiety na obszarze parku narodowego pojawiły się dowody na nasilenie się silnego blaknięcia koralowców wokół wielu wysp.

Wyspy, dla których będą tymczasowo zamknięte nurkowanie należą:

  1. Wyspa Kai (Wyspa Kurczaków) na północy, wschodzie i zachodzie (Zatoka Kang Kao/Zatoka Bat)
  2. Wyspa Poda na północy i zatoka Pu Ya
  3. Wyspa Dang (Czerwona Wyspa), Railay Bay (Wyspa Ptasich Gniazd lub Wyspa Szczęśliwa)
  4. Wyspa Yawasam

Wyspy, dla których będą tymczasowo zamknięte nurkowanie nurkowanie należą:

  1. Wyspa Yawasam

Podobne artykuły:

Park Narodowy Sirinat ogłosił tymczasowe zamknięcie wyspy w Thalang po wzroście temperatury wody morskiej, co spowodowało blaknięcie koralowców.

Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Środowiska ogłosiło zamknięcie 12 narodowych parków morskich w odpowiedzi na krytyczny kryzys blaknięcia koralowców, przypisywany wzrostowi temperatury morza w wyniku zjawiska klimatycznego El Niño.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.