Crypto Clash: Szwed/Rosjanin aresztowany w Phuket pod zarzutem napaści i wymuszenia

Phuket-

W dniu 15 maja 2025 r. urzędnicy imigracyjni w Phuket zgłosili Phuket Express aresztowanie podejrzanego zidentyfikowanego jedynie jako pan Oleksandr, 25-letni mężczyzna posiadający obywatelstwo szwedzko-rosyjskie.

Został zatrzymany na terminalu odlotów międzynarodowego lotniska w Phuket, a następnie zabrany na komisariat policji w Chalong pod zarzutem rzekomej nocnej kradzieży.

Zatrzymanie nastąpiło w wyniku skargi złożonej przez ofiarę zidentyfikowaną jedynie jako pani Diera, 23-letnią obywatelkę Rosji, która twierdziła, że ​​w dniu 8 maja około godziny 11:00 umówiła się na spotkanie z panem Oleksandrem w willa w Chalong. Spotkanie zorganizowane za pośrednictwem Telegramu miało na celu wymianę 25,000 700 bahtów w gotówce na kryptowalutę o wartości XNUMX dolarów.

Według pani Diery, podczas spotkania wspólnik pana Oleksandra unieruchomił ją i zakrył głowę torbą, a następnie związał jej ręce i nogi. Zeznała, że ​​zmuszono ją do przekazania dodatkowych środków i doznała przemocy fizycznej. Po ujawnieniu hasła do swojego telefonu komórkowego pokazała podejrzanym, że na swoim internetowym koncie bankowym nie ma już żadnych środków. Podejrzani w dalszym ciągu nie byli zadowoleni i zażądali od niej znalezienia większej ilości pieniędzy.

Pod przymusem skontaktowała się ze znajomym, który następnie przekazał panu Oleksandrowi dodatkowe 104,546 XNUMX bahtów. Wypuszczono ją bez szwanku, lecz pomimo gróźb podejrzanych, aby wcześniej tego nie robiła, zdecydowała się zwrócić o pomoc na policję. Policji udało się namierzyć jednego ze sprawców.

Pan Oleksandr poinformował władze, że jego wspólnik uciekł z Tajlandii. W przypadku drugiego podejrzanego, który pozostaje na wolności, wydano nakaz aresztowania, a według doniesień policja współpracuje z władzami międzynarodowymi, aby spróbować postawić tego podejrzanego przed wymiarem sprawiedliwości.

Na chwilę obecną pan Oleksandr nie wydał żadnych oświadczeń na temat swojej roli w zarzucanym przestępstwie ani nie złożył żadnych wyjaśnień.

Podobne artykuły:

Grupa Rosjan rzekomo groziła rosyjskiej parze i wbrew ich woli zabrała ich do furgonetki, aby w Phuket spróbować wyłudzić od nich 30 milionów bahtów w bitcoinach.

Pięciu zagranicznych podejrzanych przebywa w areszcie po tym, jak rzekomo byli zamieszani w próbę wyłudzenia kryptowaluty od rosyjskiej pary.

Kilka osoby zostały skazane za grożenie rosyjskiej parze i zmuszanie ich do przesłania 30 milionów bahtów w kryptowalutach.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.