Organy ścigania w Phuket rozbijają międzynarodową siatkę narkotykową

Phuket-

Podczas znaczącego rozprawienia się z nielegalnymi narkotykami w Phuket władze zatrzymały obywatela Rosji i trzech Nigeryjczyków posiadających narkotyki o wartości ponad czterech milionów bahtów.

Urząd imigracyjny w Phuket ujawnił Phuket Express, że w środę 15 maja zatrzymał czterech cudzoziemców pod zarzutem posiadania narkotyków. Podejrzani zostali zidentyfikowani jako:

- **Pan. Denis**, 38-letni obywatel Rosji, został aresztowany i przewieziony na komisariat policji w Wichit. Grozi mu zarzut nielegalnego posiadania narkotyków kategorii 2, w szczególności kokainy, z zamiarem dystrybucji.

- **Pan. Ogadinma**, 41-letni obywatel Nigerii i **Mr. Harison**, 40-letni obywatel Nigerii, został zatrzymany i przewieziony na komisariat policji w Karon. Oskarżono ich o nielegalne posiadanie narkotyków kategorii 2, czyli kokainy, z zamiarem sprzedaży.

- **Pan. Solomon**, 53-letni obywatel Nigerii, został zatrzymany i przewieziony na komisariat policji w Chalong. Postawiono mu zarzuty nielegalnego posiadania narkotyków kategorii 1, w tym krystalicznej metamfetaminy i ecstasy, z zamiarem sprzedaży, a także nielegalnego posiadania narkotyków kategorii 2 – ketaminy.

Początkowe aresztowanie rosyjskiego podejrzanego doprowadziło do późniejszego schwytania nigeryjskich osób. Skonfiskowano łącznie 855 tabletek ecstasy, 470 gramów kokainy i 127.8 grama krystalicznej metamfetaminy.

Działalność Urzędu Imigracyjnego w Phuket zadała poważny cios handlowi narkotykami w regionie, podkreślając jego zaangażowanie w zwalczanie nielegalnej dystrybucji narkotyków.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.