Stowarzyszenie na rzecz konopi indyjskich w Phuket protestuje, żądając, aby marihuana nie była ponownie kryminalizowana

Phuket -

Operatorzy z Phuket Cannabis Association zebrali się w Biurze Zdrowia Prowincji Phuket w mieście Phuket, aby pokazać, że chcą, aby rząd Tajlandii nie umieszczał ponownie konopi indyjskich jako nielegalnego narkotyku zgodnie z propozycją premiera Tajlandii, zasadniczo zakazującą posiadania i używania przez przeciętnego konsumenta.

Nasze poprzednie historie:

Wcześniej premier Tajlandii Srettha Thavisin odniosła się do kwestii narkotyków i opowiadała się za przeklasyfikowaniem konopi indyjskich na nielegalny narkotyk typu 5.

W odpowiedzi na oświadczenie wicepremier i minister spraw wewnętrznych Anutin Charnvirakul wyraził swoją opinię i wyraził obawy w tej sprawie.

Pan Prasitchai Nunual, sekretarz generalny sieci kształtowania przyszłości tajskiej konopi indyjskich, odpowiedział na oświadczenie premiera Tajlandii dotyczące propozycji przeklasyfikowania konopi indyjskich na środek odurzający typu 5.

Teraz aktualizacja:

W czwartek (16 maja)th) ponad 50 osób zgromadziło się na wydarzeniu z dokumentami głoszącymi: „Nie wolno robić z konopi indyjskich narkotyku”. Przewodził im pan Assadet Nongsang. Do zastępcy dyrektora prowincji Phuket, pana Somsuka Somprateepa, przekazano oficjalne pismo, w którym zawarto informację, że chcą usunąć konopie indyjskie z listy narkotyków i nalegać na wprowadzenie ustawy o konopiach indyjskich, która zamiast tego miałaby regulować konopie indyjskie jako zioło.

Assadet powiedział The Phuket Express: „Operatorzy konopi indyjskich są zaniepokojeni po tym, jak premier Tajlandii Srettha Thavisin opowiedziała się za przeklasyfikowaniem konopi indyjskich na nielegalny narkotyk typu 5. Szacujemy, że jeśli plan zostanie zrealizowany, kraj straci ponad 100 miliardów bahtów, a tysiące przedsiębiorstw i dziesiątki tysięcy ludzi stracą pracę. Będzie to miało wpływ na ogólne zatrudnienie i dochody kraju. Czekaliśmy na ostateczne przepisy dotyczące konopi i konopi indyjskich, nad którymi debatowano od kilku lat, ale teraz rząd nagle oznajmił, że konopie indyjskie zostaną ponownie umieszczone na liście narkotyków, co ponownie uczyni je nielegalne i z dnia na dzień uczyni z milionów ludzi przestępców. Musimy cały czas iść do przodu, a nie cofać się. Firmy produkujące konopie indyjskie w całej Tajlandii zrobią wszystko, co w ich mocy, aby pokojowo zaprotestować przeciwko tej propozycji i zaproponować bardziej racjonalne kompromisy”.

Tymczasem zastępca dyrektora prowincji Phuket, pan Somsuk, powiedział The Phuket Express: „W Phuket jest co najmniej 1,500 operatorów zajmujących się konopiami indyjskimi i wyrazili oni, że będą współpracować, aby zaprotestować przeciwko ponownemu zalegalizowaniu konopi indyjskich. Wyślemy list do Ministerstwa Zdrowia Publicznego, aby upewnić się, że usłyszą głos obywateli”.

Ekspres do Phuket zauważa, że ​​protest ten był częścią ogólnokrajowych protestów operatorów konopi indyjskich w całej Tajlandii, którzy pozostają zjednoczeni przeciwko ponownemu wpisaniu konopi indyjskich do obrotu jako narkotyku.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.