Tajskie grupy zwolenników konopi indyjskich wzywają Ministra Zdrowia Publicznego do ponownego rozważenia kryminalizacji konopi indyjskich

Krajowy-

W dniu 16 maja 2024 r. Prasitchai Nunual, sekretarz generalny sieci kształtowania przyszłości tajskiej konopi indyjskich oraz przedstawiciele różnych sektorów przesłali pismo do tajskiego Ministra Zdrowia Publicznego Somsaka Thepsuthina z prośbą o ponowne rozpatrzenie kryminalizacji konopi indyjskich.

Jak podają tajskie media krajowe, list został skierowany do Ministerstwa Zdrowia Publicznego w celu rozważenia, czy przeklasyfikować konopie indyjskie na nielegalny narkotyk lub wprowadzić ustawę o kontroli konopi indyjskich.

Co więcej, grupy zwolenników marihuany zwróciły się do tajskiego Ministerstwa Zdrowia Publicznego o udostępnienie publicznych informacji statystycznych i opartych na faktach naukowych, porównujących zalety i wady konopi indyjskich, napojów alkoholowych i papierosów, z bezstronną komisją wybraną przez osoby, która ma wysłuchać opinii i dokładnie podsumować informacje, O sprawie poinformowały tajskie media krajowe.

TPN opowiedziała całą historię dotyczącą propozycji premiera Tajlandii dotyczącej kryminalizacji i ograniczenia używania konopi indyjskich, budząc obawy wśród zwolenników konopi indyjskich.

Minister Zdrowia Publicznego publicznie ujawnił, że wyraża zgodę na używanie konopi indyjskich ze względów medycznych, zdrowotnych i ekonomicznych, według uniwersalnych standardów. Konopie indyjskie powinny być używane wyłącznie do celów medycznych, a od czasu ich pierwszej legalizacji w 2022 r. nigdy nie przyznał się do ich używania w celach rekreacyjnych, powiedział Somsak.

W międzyczasie grupy zwolenników marihuany, składające się z przedsiębiorców i osób używających konopi indyjskich, wysłały listy do premier Tajlandii Sretthy Thavisin z prośbą o ponowne rozpatrzenie ponownego wpisu konopi indyjskich do środka odurzającego na wydziałach zdrowia publicznego w różnych prowincjach, w tym Chiang Mai, Phuket, Chonburi i Buriram, według Tajlandii mediach krajowych.

Grupy zwolenników marihuany zaproponowały rządowi Tajlandii opracowanie projektu ustawy o konopiach indyjskich i utworzenie Departamentu Konopi, będącego główną agencją regulującą legalną marihuanę w celu stworzenia jednolitych standardów w całym kraju, podają tajskie media krajowe.

Ponadto grupy przedstawiły także badania naukowe dotyczące korzyści płynących ze stosowania konopi indyjskich i ich wartości w gospodarce, która generuje ogromną sumę dochodów dla kraju. Jak podają tajskie media krajowe, grupy zwróciły się do rządu Tajlandii o rozważenie tych informacji przed podjęciem decyzji o ponownym wpisaniu konopi indyjskich na listę nielegalnych narkotyków.

Zasugerowali także możliwość przeprowadzenia publicznego referendum lub umożliwienia poszczególnym obszarom, takim jak Phuket czy Pattaya, podjęcia decyzji, czy konopie indyjskie powinny być ogólnie legalne.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.