Tajlandia będzie gospodarzem 19. Międzynarodowego Dnia Vesaka z okazji 72. rocznicy urodzin Jego Królewskiej Mości Króla

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajlandia przygotowuje się do organizacji 19. Międzynarodowego Dnia Vesaka, wydarzenia upamiętniającego tegoroczną 72. rocznicę urodzin Jego Królewskiej Mości Króla. Prestiżowe spotkanie, zorganizowane przez Radę Najwyższą Sanghi, rząd Tajlandii i Uniwersytet Mahachulalongkornrajavidyalaya (MCU) wraz z różnymi partnerami sieciowymi, zaplanowano na 19–20 maja.

Miejsca wybrane na obchody to MCU w prowincji Ayutthaya, Centrum Konferencyjne ONZ w Bangkoku oraz Park Buddyjski Buddha Monthon w Nakhon Pathom.

Uroczystości rozpoczną się 19 maja w MCU, a Jego Świątobliwość Najwyższy Patriarcha będzie przewodniczył ceremoniom Dnia Vesak. Dzień rozpocznie się specjalną ceremonią składania ofiar i błogosławieństwa na cześć Jego Królewskiej Mości Króla. Zaplanowane sesje seminariów akademickich będą również poświęcone zastosowaniu zasad buddyjskich we współczesnym życiu, koncentrując się na takich tematach, jak uważność dla zdrowia i dobrego samopoczucia, buddyjskie spostrzeżenia na temat zaufania i globalnego partnerstwa oraz wpływ edukacji buddyjskiej na tworzenie harmonijnego społeczeństwa.

20 maja w Centrum Konferencyjnym ONZ będą kontynuowane zajęcia, podczas których wygłoszą przemówienia wybitne osobistości międzynarodowe, takie jak Sekretarz Generalny ONZ, Dyrektor Generalny UNESCO i Sekretarz Wykonawczy ESCAP. Zaplanowano także specjalny wykład zatytułowany „Buddyjska droga budowania zaufania i solidarności”.

Uroczystości osiągają swój szczyt, gdy Phra Brahmapundit, Przewodniczący Międzynarodowej Rady ds. Dnia Vesaka, ogłasza Deklarację z Bangkoku 2024. Następnie odbędzie się Dhammayatra i procesja kwiatów w Miesiącu Buddy.

Oczekuje się, że Międzynarodowy Dzień Vesaka w 2024 r. przyciągnie uczestników z całego świata, wzmacniając międzynarodową współpracę i zrozumienie buddyjskie. Aby zapewnić widzom z całego świata dostęp do wydarzeń, ceremonie i dyskusje będą transmitowane na żywo na wielu platformach. Widzowie mogą śledzić transmisję na żywo w NBT, kanale 2 True Vision TNN784 lub za pośrednictwem platform internetowych, takich jak Facebook, pod adresem MCU TV LIVE, MCU TV NEWS, MCU TV-CHANNEL; Kanały YouTube MCU TV, MCU TV LIVE, IBSC CHANNEL; i strony internetowe mcu.ac.th, www.icdv.net, tv.mcu.ac.th.

Poprzednie jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.