Uruchomiono bezpłatny inteligentny autobus elektryczny na Starym Mieście w Phuket

Phuket -

W piątek (17 maja) uruchomiono bezpłatne połączenie autobusów elektrycznychth) na trasach Starego Miasta w Phuket w okresie próbnym.

Firma Phuket City Development (PKCD) ogłosiła wyniki pierwszego dnia bezpłatnej usługi Phuket Smart EV Bus. Autobus EV kursuje wzdłuż tras Starego Miasta w Phuket, które nazywają „Smoczą Linią”, codziennie od 11:00 do 10:00.

Autobus przyjeżdża na przystanki co 15 minut do 30 minut. Autobus zatrzymuje się najpierw naprzeciwko Limelight Avenue (Dibuk Road), a następnie jedzie do CIMB Bank – Phuket Bus Terminal 1 na Phang Nga Road) – Royal Phuket City Hotel – Naprzeciwko hotelu Pearl – Phuket Fresh Market 1 (Kaset Market) – Office Mate – Ko Ang Seafood Restaurant – Red Plaza – Coffee Talk (obok banku SCB) – Muzeum Phuket Thai Hua – naprzeciwko Krung Thai Bank – Bank Islamski – Świątynia Mongkhol Nimit – i z powrotem do Limelight Avenue.

PKCD zauważyło, że bezpłatny Phuket Smart Bus EV na linii Dragon Line będzie dostępny w okresie próbnym i ma na celu zmniejszenie zanieczyszczeń i ruchu.

Uruchomienie autobusu zostało wcześniej przesunięte na 9 maja ze względu na rozwiązane problemy licencyjne.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.