Rząd zmodernizuje infrastrukturę transportową w Phuket, aby stać się najpopularniejszym kierunkiem turystycznym

KOMUNIKAT PRASOWY:

Rząd ogłosił ambitną inicjatywę mającą na celu modernizację infrastruktury transportowej w prowincji Phuket, mającą na celu wyniesienie wyspy do rangi najpopularniejszego kierunku turystycznego i kluczowej bramy regionalnej w dolnej części południa.

Rzecznik rządu Chai Wacharonke stwierdził, że plan, który obejmuje rozwój nowego systemu kolei jednoszynowej łączącej międzynarodowe lotnisko w Phuket z miastem Phuket, jest kluczowym elementem strategii mającej na celu poprawę infrastruktury transportowej obejmującej wiele rodzajów transportu.

Do natychmiastowych działań zalicza się Departament Autostrad, który zajmie się problemem zatorów na autostradzie 402 poprzez wdrożenie inteligentnych sygnalizacji świetlnych, utworzenie stref zakazu parkowania i usunięcie zawracania w zatłoczonych obszarach. Celem średnioterminowym jest poszerzenie autostrady 4027 do czterech pasów do 2026 r., aby zmniejszyć wąskie gardła w ruchu.

Projekty długoterminowe obejmują budowę drogi ekspresowej łączącej plażę Patong z lotniskiem w Phuket, która ma zostać oddana do użytku do 2030 r. Tajlandzki Urząd ds. Szybkiego Transportu Masowego prowadzi obecnie studium wykonalności dla 41.7-kilometrowego systemu kolei lekkiej, który będzie ma się rozpocząć w 2028 r. i zakończyć do 2031 r.

W ramach dalszej poprawy infrastruktury prowadzone jest studium wykonalności budowy portu głębinowego, który miałby pomieścić rozwijającą się turystykę wycieczkową po Morzu Andamańskim. Tajlandzkie lotniska otrzymały wytyczne dotyczące planowania połączeń hydroplanami między lotniskiem w Phuket a pobliskimi wyspami, aby podnieść ogólne wrażenia turystyczne w prowincji.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.