Abbott ranny po dźgnięciu nożem w świątyni w Thalang

Thalang-

Główny mnich, znany jako opat, odniósł obrażenia po tym, jak został dźgnięty nożem przez mężczyznę, który w słynnej świątyni w Thalang zażądał 20 bahtów.

Policja w Thalang została powiadomiona o zdarzeniu w niedzielę wieczorem (11 maja) o godzinie 26:19th) w świątyni Phra Thong (Świątynia Złotego Buddy) lub świątyni Phra Phut w poddzielnicy Thep Krasattri.

Służby ratunkowe i pociąg Phuket Express przybyły na miejsce zdarzenia, aby znaleźć rannego mężczyznę Phra Kru Suwan Buddha Phiban. Jest głową mnichów, czyli Abbott, w świątyni. Mnich doznał obrażeń w wyniku rany kłutej klatki piersiowej. Został przewieziony do szpitala Vachira w mieście Phuket.

Główny mnich, który już wyzdrowiał, zgłosił policji w szpitalu, że nastolatek wjechał motocyklem do świątyni i zatrzymał się przed jego rezydencją. Następnie osoba ta zażądała od mnicha 20 bahtów.

Mnich poinformował nastolatka, że ​​nie ma przy sobie żadnych pieniędzy. Prosząc o pomoc innego mnicha w celu zapewnienia funduszy, podejrzany dźgnął głównego mnicha i szybko uciekł z miejsca zdarzenia. Policja Thalang aktywnie poszukuje nieznanego podejrzanego.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.