Pożar jachtu w Chalong – WIDEO

Chalong, 20 maja – Pogodne popołudnie zamieniło się w sytuację awaryjną, gdy jacht zacumowany w pobliżu wyspy Lon, około jednej mili morskiej od molo w Chalong, nagle stanął w płomieniach.

W poniedziałek o 3:35 policja morska w Phuket została zaalarmowana o incydencie, co pokazało, że statek stał w płomieniach, wydzielając gęsty, czarny dym widoczny z daleka. Królewska Marynarka Wojenna Tajlandii wraz z policją piechoty morskiej w Phuket natychmiast odpowiedziały na wezwanie pomocy. Wykorzystując pompy wodne, czerpali wodę morską, aby zwalczyć gwałtowne płomienie.

Szczęśliwym zbiegiem okoliczności właściciel jachtu, według doniesień będący obcokrajowcem, został uratowany z piekła, nie odnosząc żadnych obrażeń. Ostatecznie ogień udało się opanować, zapobiegając dalszym zniszczeniom lub ofiarom śmiertelnym.

Jacht, obecnie zwęglony i zniszczony, powoduje straty szacowane na dziesięć milionów bahtów. Gdy dym opadł, policja sądowa rozpoczęła dochodzenie w celu ustalenia przyczyny pożaru. Dochodzenie jest w toku.

Społeczność morska pozostaje w stanie najwyższej gotowości, ponieważ ten incydent uwydatnia stale obecne zagrożenia na morzu, nawet gdy statek jest zadokowany na molo. Dalsze aktualizacje będą następować, gdy władze będą zagłębiać się w dochodzenie.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.