Pięciu nielegalnych przewodników po Birmie aresztowanych na wyspie Pha Ngan

ZDJĘCIE: mgronline

Surat Thani –

W czwartek (23 maja) na wyspie Pha Ngan aresztowano pięciu nielegalnych przewodników po Birmierd).

Biuro imigracyjne Surat Thani powiedziało Phuket Express, że otrzymało skargi dotyczące wielu nielegalnych przewodników po Birmie na wyspie Samui. Funkcjonariusze Surat Thani udawali, że są klientami kupującymi pakiety wycieczek na dwóch łodziach wycieczkowych. Łodzie wypłynęły z wyspy Samui na wyspę Tao (Wyspa Żółwi).

Obywatele Birmy na łodziach wycieczkowych wyjaśniali klientom programy wycieczek, a łodzie wycieczkowe zatrzymywały się na małych wyspach, aby umożliwić klientom nurkowanie z rurką podczas obsługi przez nielegalnych przewodników po Birmie.

Po zebraniu dowodów funkcjonariusze w końcu aresztowali pięciu nielegalnych przewodników po Birmie. Podejrzani zostali zabrani na komisariat policji Koh Tao w dystrykcie Koh Pha Ngan, gdzie postawiono im zarzuty bycia nielegalnymi przewodnikami wycieczek.

„Phuket Express” zauważa, że ​​przewodnicy wycieczek są w Tajlandii zajęciem chronionym i że cudzoziemcy nie mają możliwości uzyskania pozwolenia na pracę ani wiz w przypadku tej pracy.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.