AKTUALIZACJA: Lokatorzy aresztowani po ataku na lokalną restaurację w Thalang

Thalang –

Pożyczkowcy zostali aresztowani po ataku na lokalną restaurację na Sri Sunthorn.

Nasza poprzednia historia:

Pani Phon (alias), lat 42, złożyła zawiadomienie na policję. Powiedziała policji, że w czwartek (23 maja) przed jej lokalną restauracją przy Thep Krasattri Road podróżowało motocyklem dwóch mężczyzn w pełnych kaskach. Jedna z nich rzekomo uszkodziła jej jedzenie w restauracji, a koszt szkód wyniósł około 1,000 bahtów.

Teraz aktualizacja:

W sobotę 25 maja Policja Regionu 8 poinformowała Phuket Express o aresztowaniu dwóch osób: pana Natthaphona Leelachawanona, lat 28, zatrzymanego w Soi Patak 9 w Karon i pana Sitthiwata Janchoo, lat 30, zatrzymanego w mieszkaniu w Wichicie.

Podejrzani przyznali się, że otrzymali zlecenie od pana Naronga „Yai” Prateepa Na Thalanga za kwotę 3,000 bahtów. Po ich przyjęciu pan Narong został aresztowany w Chumphon. Wszystkie strony zostały eskortowane na komisariat policji w Thalang. Panu Natthaphonowi i panu Sitthiwatowi postawiono obecnie zarzuty uszkodzenia mienia i groźby, natomiast panu Narongowi postawiono zarzuty prowadzenia nielegalnej operacji pożyczkowej z nadmiernymi stopami procentowymi.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.