Tajlandia ma na celu ożywienie gospodarki dzięki wydarzeniom z okazji Miesiąca Dumy i jest skierowana do turystów LGBTQ+

Krajowy-

26 maja 2024 r. rzecznik rządu Tajlandii Chai Watcharong ogłosił, że premier Srettha Thavisin podkreśliła znaczenie różnorodności społecznej niezależnie od wieku, płci, religii, narodowości czy statusu społecznego.

W rezultacie Tajlandia jest przygotowana na zorganizowanie licznych wydarzeń z okazji Miesiąca Dumy w czerwcu 2024 r.

Zgodnie z polityką rządu Tajlandii mającą na celu wspieranie równości, Tajlandia przygotowuje się do obchodów Miesiąca Dumy i powitania międzynarodowych turystów jako centrum turystycznego i miejsca przyjaznego dumie. Urząd ds. Turystyki Tajlandii (TAT) dąży do pozycjonowania Tajlandii jako miejsca najbardziej przyjaznego osobom LGBTQ+, rozwijając sieci turystyczne, aby przyciągnąć turystów LGBTQ+ z całego świata.

Społeczność LGBTQ+ reprezentuje wartościowych turystów o wysokim potencjale wydatkowym, którzy często podróżują i zostają dłużej niż turyści zwykli, twierdzi TAT. Według rzecznika rządu TAT ta grupa demograficzna może znacznie zwiększyć możliwości rynkowe i wartość dodaną tajskich produktów i usług.

Dane LGBT Capital wykazały, że w 2023 roku Tajlandia zajmowała 4. miejsce na świecie pod względem generowania najwyższych przychodów od społeczności LGBTQ+. TAT szacuje, że w różnych wydarzeniach z okazji Miesiąca Dumy weźmie udział ponad 860,000 4.5 osób, co wygeneruje wpływ gospodarczy na kwotę co najmniej XNUMX miliarda bahtów.

TAT, we współpracy z sektorem prywatnym, będzie gospodarzem kilku wydarzeń Pride: Colourful Pride Festival w Chiang Mai od 25 maja do 30 czerwca, Bangkok Pride Festival 2024 od 31 maja do 4 czerwca oraz Międzynarodowy Festiwal Pride Nation Samui od 24-29 czerwca. W Pattaya odbędzie się wiele dużych wydarzeń 8 i 22 czerwca, a także mniejsze wydarzenia w ciągu miesiąca.

Premier Srettha weźmie również udział w Paradzie Równości w Bangkoku w 2024 r., podkreślając swoje zaangażowanie na rzecz różnorodności i równości społecznej. Ponadto wspiera starania Tajlandii o organizację wydarzenia World Pride w 2030 roku.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.